Král Karel III. je naprosto zoufalý. Jeho vynucené rozhodnutí bude mít zásadní následky

Fotografie: Depositphotos

Král Karel III. není nadšený z dlouhodobé rozepře mezi rodinou ve Velké Británii a USA. Celou situací nejvíce trpí vztah s jeho dvěma vnoučaty, které prakticky nevídá.

Dvě z vnoučat krále Karla III. žijí ve Spojených státech a do Velké Británie nejezdí. Král by o kontakt se svými vnoučaty velmi stál. Harry však ztratil v zemi nárok na policejní ochranu, což používá jako argument, proč nepřiletí za dědečkem na návštěvu. Zoufalý král tak zvažuje i možnost, že by se za nimi vydal sám, uvádí TN.

Svoji vnučku viděl jen jedenkrát

Na SvětěKreativity už jsme psali, že král Karel III. má těžkou hlavu kvůli Harrymu a jeho rodině. Zatímco děti Williama a Kate vídá pravidelně, svá „americká vnoučata“ už neviděl opravdu dlouho. Malý Archie se ještě narodil ve Velké Británii, tříletá Lilibet se však narodila až po odchodu Harryho a Meghan do USA. Král tak svoji vnučku viděl osobně pouze jednou.

Důvodem, proč Harry nechce děti do Velké Británie vzít, má být fakt, že ztratil nárok na policejní ochranu. O své děti by se tak při návštěvě obával. Do Británie sporadicky létá z celé rodiny jako jediný. Při své poslední návštěvě se však se svým otcem ani neviděl. Jejich poslední osobní setkání mělo proběhnout v únoru, kdy se Harry za králem zastavil na velmi krátkou návštěvu.

Vyjádření krále Karla III. ohledně prince Harryho zaskočilo veřejnost. Podle odborníků otočil o 180 stupňů

Poslal jí alespoň milý dárek k narozeninám

Král si však i vzhledem ke své diagnóze uvědomuje, že tu nebude věčně. Velmi by proto stál o to, aby mohl svá vnoučata vidět. Vážně tedy plánuje, že se za nimi vydá on sám. „Zoufale chce svá vnoučata vidět a představa, že si ho Archie a Lilibet nebudou pamatovat jako vřelého přátelského dědečka, ho děsí,“ uvedl královský expert Tom Quinn pro deník Mirror.

koruna
Fotografie: Freepik

V jeho úsilí o navázání kontaktu jej velmi podporuje i jeho manželka královna Camilla. Zatím své vnučce, která právě oslavila třetí narozeniny, poslal alespoň dárek a pohlednici. „Čas je pomíjivý. Král, který vypadá tak šťastně a spokojeně, jak jsem ho za těch 56 let kdy viděl, je se svou nemocí zjevně smířený, statečně snáší léčbu a čelí budoucnosti s chvályhodnou odvahou. Jediné, čeho lituje, že nevidí Archieho a Lilibet,“ cituje DailyMail vyjádření královského komentátora Miachaela Colea, jehož slova potvrzují, jak krále tato otázka trápí.

Vztahy mezi dospělými v rodině jsou však stále napjaté. Král tak uvažoval spíše o organizaci oficiální cesty do USA, kde by se při té příležitosti mohl se svými vnoučaty setkat. Vzhledem k tomu, že mu lékaři ještě nepovolili plné pracovní nasazení, bude muset s tímto plánem vyčkat až po skončení své léčby, kdy náročná zahraniční cesta nebude ohrožením pro jeho zdraví.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*