Skryté funkce alobalu, o kterých se v žádném manuálu nedočtete

Fotografie: Depositphotos

Alobal už se dávno nepovažuje za věc, která se používá pouze v kuchyni při vaření a pečení. Zkuste ho dát do myčky a budete doslova zírat.

Někdo dává přednost ručnímu mytí nádobí a jiný si neumí představit život bez myčky. A ten, kdo doma myčku nemá, ji většinou považuje za zbytečnou, protože si myslí, že nejlépe si nádobí stejně umyje sám. Při mytí nádobí v myčce se totiž může stát, že některé kousky zůstanou špatně umyté a budou na sobě stále mít stopy mastnoty. Z toho důvodu byste do myčky při každém mytí měli vhodit kuličku z alobalu.

Lesk příborů

Alobal se dlouhé roky používal pro uchování teplých potravin. Ale nyní se ukazují úplně nové způsoby jeho použití. Pokud chcete, aby se vaše příbory opět zářivě leskly, bude stačit, když do myčky při jejich mytí dáte kuličku z alobalu. Uvidíte, že díky tomu budou příbory čistší. Alobal také pomáhá odstraňovat zbytky jídla z příborů, takže je to mnohem jednodušší než ruční mytí nádobí.

Fotografie: Pexels

Alobal se používá i na praní

Pokud chcete, aby vaše prádlo bylo opět zářivě čisté, můžete zkusit vložit do bubnu pračky pár kuliček alobalu. Tento jednoduchý trik podpoří odstranění nečistot a vyčistí i ty nejodolnější skvrny na oblečení. Alobal navíc eliminuje statickou elektřinu z prádla a vypere ho efektivněji. Také se může zdát, že prádlo rychleji schne.

Vyčistěte hrnce a pánve

Alobal pomáhá uvolnit všechny nečistoty a odolné skvrny. Pro tento tip vám postačí, když místo obyčejné houbičky na nádobí použijete alobalovou kouli a vydrhnete s ní všechny hrnce a pánve, u nichž se mohlo zdát, že už nikdy vyčistit nepůjdou. Rovněž můžete zkusit použít půlku citronu a také s ní vydrhnout hrnce.

Fotografie: Pexels

Snadnější žehlení a čištění žehličky

Alobal vám také může pomoci s tím, že snadněji a efektivněji vyžehlíte prádlo. Chcete-li to udělat, stačí, když pod kryt žehlicího prkna zasunete kus alobalu. Potom jen prádlo vyžehlete a budete zírat, jak skvěle vám to půjde. A dokonce i k vydrhnutí žehličky vám postačí kulička alobalu. Vyzkoušejte to.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]