Opravdu skvělý salát „Kaleideoskop“ ze starého receptáře: Tak dobré spojení těchto 5 ingrediencí by vás v životě nenapadlo

Tento salát si můžete připravit kdykoliv, takže i v zimních měsících. Papriku totiž seženete jak v létě, tak v zimě, tak to vyzkoušejte.

Někdo bere salát jako obyčejnou přílohu, protože má pocit, že se z takového jídla opravdu nenají. Ale ono stačí, když ho budete umět správně připravovat a zasytí i toho největšího jedlíka. Například tento salát je tak sytý, že je opravdu vhodný jako hlavní jídlo dne. A nebudete k němu potřebovat ani moc ingrediencí. Tak ho rozhodně vyzkoušejte, nebudete litovat.

Co budete potřebovat

Na přípravu tohoto salátu si vlastně můžete vzít cokoliv, co máte rádi, jakoukoliv zeleninu. Ale nejlepší je to právě s paprikou a okurkou. Opravdu ho vyzkoušejte, je vážně moc dobrý. Potřebovat tedy budete:

  • 1 paprika
  • 1 čerstvá okurka
  • 250 g kuřecího řízku
  • 25 g zeleně
  • 180 g kukuřice
  • Sůl, majonéza a mletý černý pepř podle chuti

Opravdu skvělý salát

Nejprve si kuřecí prsa uvařte v mírně osolené vodě a potom nechte vychladnout. Nakrájejte je na malé kousky. Papriku a okurku nakrájejte na velké kostky. Pokud máte rádi cibuli, tak ji nakrájejte nadrobno a přidejte ke kuřecímu masu a zelenině. Přidejte půl plechovky kukuřice a snažte se, aby se do salátu nedostala přebytečná tekutina. Nakonec ještě přidejte majonézu a podle chuti osolte a opepřete.

Fotografie: Pexels

Nakonec ještě pořádně promíchejte a můžete dát misku se salátem na stůl. Pokud držíte dietu, bude se vám hodit tento skvělý tip. Stačí totiž, když vyměníte některé suroviny. Použijte například 2 lžíce jogurtu, posypte solí a do toho ještě přidejte nějaké čerstvě nasekané bylinky. Toto se vám zajisté bude hodit. Salát je totiž vždy dobrý nápad, jak pro toho, kdo drží dietu, tak pro toho, kdo ne. Přejeme vám dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*