Vynikající královský recept: Kuřecí stehna na pánvi pod cibulovou přikrývkou na americký způsob

kuřecí maso

Kuřecí stehna můžete udělat mnoha způsoby. Tento recept je podle amerického způsobu, a navíc se stehna nepečou v troubě, ale dělají se na pánvi.

Lidé nejčastěji konzumují kuřecí maso. Možná je to způsobeno tím, že s ním není moc práce, jeho příprava není složitá a ke všemu jej mohou udělat mnoha způsoby. Pokud máte i vy rádi kuřecí maso, zkuste si udělat například tato kuřecí stehna na americký způsob. Formu na pečení ale můžete nechat uloženou, protože se tento recept připravuje na pánvi.

Kuřecí maso lze připravovat mnoha způsoby

Velikou výhodou kuřecího masa je jeho jednoduchá příprava a také více verzí, jak tento pokrm připravit. Jakmile budete mít doma kuřecí maso, můžete si z něj udělat chutné řízky nebo také dietní plátek s rýží. Jestliže ale máte doma kousky kuřecích stehen nebo jiné části, lze připravit kuře grilované nebo dokonce na pánvi, jako tomu je v tomto receptu.

Suroviny na stehna z pánve

Na tento recept budete potřebovat tyto suroviny:

  • 6 ks kuřecích stehen
  • koření na maso podle chuti
  • 20 g máslo
  • citronová šťáva podle chuti
  • svazek sušené petržele
  • sůl podle chuti
  • slunečnicový olej podle chuti
  • 3 stroužky česneku
  • hořčice podle chuti
  • 2 ks cibule

hotová kuřecí stehna

Postup přípravy je jednoduchý

Hned poté, co otevřete balení s kuřecím masem, tak jednotlivé kousky umyjte důkladně pod tekoucí vodou. Poté si kuřecí stehna položte na destičku nebo pracovní plochu a vezměte si k práci ostrý nůž. Do každého kousku udělejte z obou stran rovné zářezy. Poté kousky posypte solí a kořením na kuřecí maso.

syrová stehna zářezy

Nyní dejte stehna do pánve

Protože maso už nemusíte dále nijak připravovat, můžete sáhnout po pánvi a nalít do ní slunečnicový olej. Ten poté rozehřejte a do pánve položte kuřecí stehna kůží dolů. Hned poté pánev přikryjte pečícím papírem a kuře opečte z obou stran dozlatova. Důkladné propečení je u kuřat potřeba, takže masu dejte dostatek času, aby nakonec nebylo ještě syrové.

maso v pánvi

Sáhněte po druhé pánvi

Protože je potřeba ještě maso lépe dochutit, sáhněte po druhé pánvi a do ní dejte slunečnicový olej. Poté přidejte nadrobno nakrájený česnek, citronovou šťávu a také petrželku. Až budou kuřecí stehna z 1. pánve dopečená, přendejte je do této pánve k česneku a dalším surovinám. Nakonec kuřecí maso posypejte ještě cibuli, kterou nakrájejte na měsíčky.

kuřecí maso a cibule

Dopečte kuřecí stehna a podávejte

Jelikož máte kuřecí stehna znovu v pánvi, ale tentokrát s dalšíma přísadami, nechte je v pánvi ještě 20 až 25 minut a po 15 minutách je obraťte, a ještě trochu opečte. K hotovému kuřecímu masu si můžete dát pouze chléb nebo dodělat ještě přílohu, jako je například rýže nebo brambory.