Kuřecí závitky jinak. Kromě šunky a sýru použijte i vajíčko

Máte chuť na něco z drůbežího masa? Je nejvyšší čas připravit si kuřecí závitky. A to netradičně s ingrediencemi, jako je šunka, sýr a také vejce. I když tato kombinace působí zvláštně, rozhodně se jí nebojte. Až vše ochutnáte tak si můžete být jisti, že si pochutnáte více než dost. Zkuste a uvidíte.

Co budete potřebovat?

Při představení receptu už jsme pár ingrediencí, které budete na kuřecí závitky potřebovat zmínili. Podívejme se na seznam ingrediencí důkladněji. Jedině tak zaručíte, že se vám recept skutečně povede a vy si pochutnáte. Potřebovat budete:

  • Kuřecí prsa
  • Vařená vejce
  • Šunku
  • Sýr

Jak na to? Začínáme kuřetem

Kuřecí prsa je třeba připravit podobně, jako když děláte řízky. Nejprve je správně nakrojte a poté je lehce naklepejte. Měla by být tenká a pokud možno co největší. Pozor na to, aby se někde maso neroztrhlo, což by mohlo způsobit vytečení náplně. Připravené maso osolte a pusťte se do další fáze.

Naplňte všemi ingrediencemi

Jako první položte na maso plátky šunky. Následujte vrstvou zvoleného sýru. Poslední fází je vložení uvařených vajec. Nyní nastává trochu komplikací, jelikož musíte kuřecí závitky správně zabalit. Pokud nejste dostatečně zruční, můžete si pomoci například špejlí nebo párátkem, popřípadě i provázkem – podobně jako je tomu u receptu na typické španěláky.

Vložte do trouby a pečte

Aby byla chuť dokonalá, nepečte kuřecí závitky samotné. Je vhodné vložit je do zapékací mísy, následně přidat nakrájenou cibuli a poté přilít trochu bílého vína. Takto dejte do trouby, která bude rozehřátá na 190 stupňů Celsia. Doba pečení je zhruba 1 hodinu. Pokud by se víno vypařilo, přidejte trochu vody, která na klasické podlévání stačí. Po upečení vyndejte a ochutnejte. Je to lahůdka, co říkáte?

A ideální příloha? Zkuste klasiku, kterou jsou brambory nebo hranolky. Připravit si je můžete ve vaší troubě na plechu, a to přímo během pečení závitků. Jde tak o kompletní jídlo z jedné trouby.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]