Ložnice snů – která je ta vaše?

Ložnice není pouze místo, kde se oddáváme sladkému snění. Na tom, jak ložnice vypadá a jak se v ní cítíme, velmi záleží. Ložnice odráží životní styl každého z nás, včetně nároků a představ. Jestliže bydlíme v menším bytě, budeme mít zcela odlišné nároky než ti, kteří žijí v rodinném domě. Je to dáno prostorem, kterým disponujeme a možností získat další úložný prostor.

Elegantní spojení ložnice s šatnou

Současným trendem, který stojí za povšimnutí je také elegantní propojení ložnice s šatnou a případně sousedící koupelnou. K nejdůležitějším prvkům ložnice patří bezesporu postel a matrace. Na tomto kusu nábytku se rozhodně nevyplatí šetřit. Je totiž velmi důležité, jak se vyspíme a budeme se cítit následující den. Zatím, co někomu vyhovuje tvrdší matrace, jiný musí spát, jako ve vatičce. Nevhodně zvolené lůžko včetně matrace zanechá na člověku stopu zřetelné únavy. Dlouhodobý spánek na nevhodné posteli často vede ke zdravotním problémům, které se nemusí objevit za týden či dva.

Jak velkou postel si vybrat?

Šířka postele závisí na našem výběru a možností, podle místnosti, kam postel budeme umisťovat. Délka by pak měla být o 25cm větší než výška uživatele. Děti se do tohoto kritéria samozřejmě nepočítají, protože rostou a kvalitní postel by jim měla nějakou dobu vydržet. Nepodceňujte ani čelo postele, které není pouhým designovým prvkem.ložnice To mimo jiné plní důležitou funkci opory polštáře a hlavy. Když investujete do kvalitní konstrukce, nemusíte po dlouhou dobu na posteli nic měnit. K postelím neodmyslitelně patří i noční stolky, které zaručí dokonalé sladění s postelí, navíc získáte odkládací prostor, pro příruční věci: mobil, knížka, tablet, sklenice s vodou, brýle, lampička, kapesníky a další.

Pestrý výběr materiálu i designu

Dnes naštěstí existuje nepřeberné množství vysoce kvalitních postelí, které se hodí do kteréhokoliv interiéru. Ať už máte styl retro, exotiku, provence, industrial, či moderní interiér. Vybírat lze postele z masívu, kované, lamina, textilní i kůže. Každý touží po ložnici, jako z časopisu. Kreativitě a nápadům designérů se žádné meze nekladou. Je pouze na vás, zda zvolíte novodobé materiály, dřevo či kombinaci více komponentů. Klidně můžete sladit i několik variant dohromady, jde pouze o vzájemné doplnění a harmonii. Inspiraci k zařízení vlastní ložnice hledejte v časopisech o bydlení, a také na internetu u prodejců. Většinou najdete fotografie postelí v již upraveném prostředí s dekoracemi a sladěním barev. Bude tudíž pro vás lépe představitelné, jak by daná postel vypadala asi u vás doma.

Postel, která se tyčí nad ostatními

Mezi velmi vyhledávané patří v poslední době kontinentální postele. Jsou to luxusní postele střední tuhosti a pestrou škálou designu, které dokážou zajistit nejvyšší možný komfort spánku.  Kontinentální postele se těší velké oblibě obzvlášť na západě a spatřit je můžete až v pětihvězdičkových hotelích po celém světě. Je to postel postelemasívní s mimořádnou pružností a měkoučkým povrchem. Vyrobeny jsou jedinečnou technikou vrstevní a zahrnují až tři pružinové systémy. Díky tomu se tato postel doslova a do písmene tyčí nad ostatními.

Je totiž v porovnání s klasickou postelí mnohem vyšší. Uleháte mnohem výše, což je praktické hned z několika důvodů. Lidé, kteří jsou často nemocní, obvykle zjistili, že spí níže než 60cm od země. To je místo, kde se víří prach, průvan a točí bakterie. Už z tohoto důvodu se doporučuje spát mnohem výš od podlahy. Mezi další bonus patří lepší stabilita během spánku a méně rušivých elementů. S kvalitním kontinentálním lůžkem se můžete oddávat sladkému snění a vychutnávat si příjemné relaxace i během dne. Opatřit si kvalitní postel nemusí být přitom finančně tak náročné. Dokonce nejste svázaní ani chudým výběrem. Bohatě vystačí vybrat si takovou, která zapadne do vašeho interiéru svým tvarem, barvou a celkovým vzhledem.

Nezapomínejte na povlečení

Důležitým prvkem, který rozhodne o vzhledu ložnice a kvalitě spánku je také povlečení. Vybírat je možné z kvalitních materiálů, barev a vzorů. V létě můžete zvolit svěží motiv, který dodá energii a v zimě naopak, něco více hřejivého.