Malá dívka láme rekordy ve sledovanosti. Svým zpěvem písničky, kterou zná každý, si podmanila miliony lidí

Fotografie: Depositphotos

Ve světě internetových hudebních videí prorazila jako teprve tříletá. Dnes 9letá slečna láme rekordy ve sledovanosti a mnozí ji označují za budoucí hvězdu.

Světem internetu již několik let hýbe malá hudebnice Claire Ryann Crosby. Holčička se takřka přes noc stala senzací, když její rodiče na serveru YouTube sdíleli video, v němž jako 3letá zpívala svoji oblíbenou píseň. Mohutný úspěch si dokonce vyžádal, aby její otec opustil svoji předchozí práci a začal se naplno věnovat jejímu kanálu na oblíbené platformě. Od té doby ušla velký kus cesty – zlepšila se jak ve svém hudebním projevu, tak ve vystupování. Podle některých se dokonce jedná o mimořádně nadanou, novodobou dětskou hvězdu, o niž svět ještě uslyší.

Dívčina videa odebírají více než 4 miliony lidí

Claire Ryann Crosby se narodila 5. října 2012 v Kalifornii, ve Spojených státech amerických do muzikálně založené rodiny. Její otec, Dave Crosby, miluje hru na kytaru a dívce od narození každý den zpíval jednu a tu stejnou ukolébavku. Ta je sama o sobě jakýmsi rodinným dědictvím, jelikož předtím ji Davovi zpívala jeho maminka a té zase ta její. Fakt, že má Claire hudební sluch a umí zpívat, zjistil její otec ve chvíli, kdy mu ukolébavku zazpívala nazpátek – v té době jí bylo jen několik měsíců.

S pomocí rodinných fotografií a videozáznamů rodiče malé hudebnice dohledali její první zdokumentovaný zpěv. Claire bylo pouhých 10 měsíců a s neskrývaným nadšením zpívala společně s kostelním sborem. Ve třech letech byl její hlasový projev natolik jedinečný, že se jej rozhodli zveřejnit. Protože se video s dívčiným zpěvem stalo tzv. virálním, rozhodli se založit vlastní kanál na serveru YouTube. V současné chvíli mají „The Crosbys“ přes 4 miliony odběratelů.

Cover s více než 53 miliony zhlédnutí

V době, kdy s nahráváním a sdílením dívčiných videí začínali, pracoval Dave ve společnosti Amazon. Kvůli enormnímu úspěchu však dal záhy výpověď a začal se naplno věnovat kariéře své dcery. Se svojí manželkou Ashley se snaží Claire co nejvíce podporovat a dávat jí co nejvíce příležitostí se realizovat. Jedna z nejúspěšnějších písní, které holčička nazpívala, je cover verze populární písně od Elvise Presleyho – Can’t Help Falling In Love, která získala více než 53 milionů shlédnutí. V rámci kanálu The Crosbys sdílí rodina nová videa každý pátek.

Některá z nich jsou muzikální, jiná jsou sestřihem jejich každodenního života. Kromě Claire manželé (pár tvoří již od střední školy) vychovávají ještě mladšího syna, který má podle jejich mínění rovněž hudební nadání. Ovšem na rozdíl od své sestry nechce vystupovat veřejně – jediné místo, kde se uvolní a zpívá naplno, je koupelna. Dave a Ashley si z toho ovšem nic nedělají a dávají svému synovi potřebný prostor. Jestliže bude chtít vystupovat jako Claire, nebudou mu bránit. Pokud se bude chtít realizovat jinak, také ho podpoří.

Zdroj: Sosialnytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]