Malá holčička chtěla políbit lva v zoo, jeho reakce všechny překvapila

Tento útok lva na malou dívku jenom potvrzuje, že ač zvíře vypadá mírumilovně, stále se jedná o silného predátora. Ne nadarmo je lev král zvířat. Ukazuje to jak ve volné přírodě, kde se jejich populace tenčí, tak to ukazuje také v zoologické zahradě. A to ve chvíli, kdy není spokojený s reakcí návštěvníků, kteří si ho přišli prohlédnout.

Malá holčička chtěla jenom polibek

Podívejme se na příběh této malé holčičky, která od lva nechtěla nic jiného než jenom jeden polibek. Zvíře jí přišlo velmi krásné a nic nedbala toho, že je podstatně větší než ona sama. Rozhodla se přiblížit ke králi zvířat, nastavila pusu a očekávala polibek.

Dlouho se nic nedělo

Lev se na ní jenom díval. Sice se k ní přiblížil, ale nijak nereagoval. Malá holčička stále čekala na to, zda jí lev dá pusu a ona bude spokojená. Ten však neopětoval její zájem a pouze ji pozoroval. Nic nenasvědčovalo tomu, co udělá za pár sekund. I proto se vylekala jak holčička, tak každý, kdo danou situaci pozoroval.

Lev se rozhodl zaútočit

Na malou holčičku se jenom díval, až se nečekaně rozhodl k tomu, že zaútočí. Zaklonil se dozadu a své mocné tlapy vystřelil proti malé dívence. Ta však byla od lva chráněna sklem, a tak jeho mohutné a silné tlapy několikrát sjely po bezpečnostním skle. Zaujal proto opět ten stejný postoj a čekal, co se bude dít. V nestřežený okamžik se opět pokusil o prudký útok, pravděpodobně ve snaze vyděsit malou holčičku, aby mohl mít ve výběhu velký klid.

ZOO jako možnost poznání těchto zvířat

I když mnoho lidí tvrdí, že se lvům v zoo nedaří dobře, a tento útok lva to jenom potvrzuje, je třeba dodat že je to jediná možnost, jak je chránit. Populace lvů poklesla za posledních 20 let o celých padesát procent. Problémem je hlavně zdraví, nedostatek potravy, ale i kontakty s lidmi, nebo útoky pytláků. I když v zoologické zahradě není ve svém přirozeném prostředí, může zde být alespoň v bezpečí.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]