Manžel roky zakazoval své ženě chodit na půdu. Po jeho smrti se otřásla hrůzou, když zjistila, co tam schoval

Fotografie: iStock

Vdova věděla, že má její manžel poněkud zvláštního koníčka, ale netušila, v jakém rozsahu a že je jejich půda až po okraj zaplněna mrtvolami.

Dvaašedesátiletá Julie Gittoes zaplatila za vyzdění půdy a poté, co se dělníci pustili do práce, se jí zeptali, co mají se všemi krabicemi udělat. Netušila, o čem mluví, a pak už brzy sundávali lví hlavu, konžskou žábu, zebru a další vycpaná zvířata. Vůbec netušila, že její partner Kevin léta hromadil na půdě desítky zvířecích schránek, které nyní dražitelé označují za jednu z „nejneobvyklejších soukromých sbírek“.

Nevěděla, co si má myslet

Dvaašedesátiletá Julie z amerického Blakedownu v rozhovoru uvedla, že nikdy na půdu nesměla, protože jí to manžel zakazoval. Myslela si, že se bojí, aby si neublížila na strmém schodišti, proto jí už po letech nenapadlo se tím zabývat. Poté, co její manžel Kevin zemřel ale potřebovala udělat nějaké práce na půdě.

Pozvala si stavební firmu a jeden z dělníků se jí zeptal, jestli ví, že půda je zaplněna krabicemi. Julie pak našla mnoho taxidermií, o kterých neměla tušení. Žena nechápe, jak se manželovi podařilo je před ní schovat, aniž by se o tom dozvěděla.

Sbírka v obrovské hodnotě

Julie se poté dozvěděla, že jejich syn James pomáhal otci věci přemístit do podkroví, aby je nenašla. Věděla o Kevinově zájmu o taxidermii, ale netušila, jak rozsáhlá je jeho sbírka, a pokračovala v hledání dalších 150 kusů schovaných v jejich garáži. Julie dodala, že garáž byla Kevinovou doménou a ani do ní moc nechodila.

Fotografie: Piqsels

Aukční síň Hansons označila nález za jednu z „nejneobvyklejších soukromých sbírek“, které kdy šly pod kladívko. Vdova z Kidderminsteru prodala v aukci tajnou sbírku vycpaných starožitných zvířat, kterou její manžel schovával na půdě, za bezmála půl milionu korun.

Exempláře z minulých století

Mezi bizarními nálezy v jejím domě ve Worcestershiru byla lví hlava s pravými zuby z 20. let 20. století, úhoř konžský, vydra, bílý králík, jezevec, liška, zebra pláňová a hartebeest – druh africké antilopy. Nechyběla ani velká prosklená vitrína se štěnětem, párem červených veverek a zeleným datlem z 60. let 19. století.

Nejprodávanějším předmětem byla edwardiánská liška v pouzdře, která se prodala za 33 tisíc korun, zatímco vydra v pouzdře se prodala za 20 tisíc korun. Za nárameník paviána z 20. století se zaplatilo 25 tisíc korun a nárameník s hlavou afrického lva na štítu se prodal za 20 tisíc korun.

Fotografie: Piqsels

K vidění bylo také množství ryb a ptáků včetně kosa albína, bahňáků, volavek, čejky, kulíka, sovy ušaté, štiky a okouna. Kevin shromažďoval taxidermii po celá desetiletí, ale Julie uvedla, že si rozsah manželovy sbírky uvědomila až po jeho smrti v srpnu 2021.

Julie, která má s Kevinem dceru Esther, objevila 12 zvířat v pouzdrech ukrytých na půdě, zatímco v garáži se nacházelo dalších 57 exemplářů. Část peněz z aukce plánuje věnovat charitativní organizaci Sarcoma UK na počest Kevina, který na formu rakoviny, kterou se zabývá organizace, zemřel. Kevinova sbírka byla zcela výjimečná a její příklady sahaly až do 60. let 19. století. Některým lidem to může připadat trochu bizarní, ale taxidermii je třeba zasadit do historického kontextu.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]