Cestovatel v čase tvrdí, že na videu zachytil vymření lidstva. V roce 2027 nezbude na planetě jediný člověk

Fotografie: Freepik

Právě jsem se probudil v nemocnici a nevím, co se stalo. Je 13. února 2027 a já jsem v celém městě sám.

Tato zpráva se spolu s fotografií prázdné nemocnice objevila na TikToku letos v únoru. Javier, který ji sdílel, tvrdí, že se zničehonic ocitl v paralelní budoucnosti a neví, jak se dostat zpátky. Je zaseknutý v roce 2027 a co je nejpodivnější, zdá se, že tento rok bude i rokem, v němž lidstvo zanikne. Opravdu nastane konec světa?

Získal miliony sledujících

Javier, který si říká poslední přeživší, rozvířil poklidné vody sociální sítě TikTok. Již pár měsíců zde sdílí fotografie a videa z vylidněných španělských měst. Prázdné obchody, prázdná muzea, prázdné ulice. Tam, kde by měly být davy lidí, není ani noha. Je to jen šikovný trik? Nebo se Javier skutečně pohybuje v apokalyptické budoucnosti?

To se snaží rozklíčovat i jeho pravidelní sledující. Zatímco jedni jsou přesvědčeni, že Javier je v zoufalé situaci a neví, jak se dostat v čase zpět do jeho „přítomnosti“, jiní v jeho videích hledají nesrovnalosti, které by mohly tyto důkazy zpochybnit. Tak či tak, Javier si získal slušnou základnu fanoušků a je minimálně zajímavé přemýšlet nad tím, jak to dělá.

Fotografie: Freepik

Javier už navštívil většinu velkých španělských měst – Barcelonu, Madrid, Malagu a Sevillu. Jeho rodným městem je však Valencie, odkud pochází nejvíce příspěvků. K jednomu z nich napsal: „Stále se snažím najít nějakého člověka. Začínám ztrácet naději. Dnes mám něco k jídlu. Jak dlouho to potrvá? Pokud mi někdo může pomoct, napište mi do komentářů.“

Konec lidstva?

Některé příspěvky jsou opravdu působivé, protože netušíme, jak se mu podařilo natočit frekventovaná místa bez jediného člověka. Lidé po něm žádají další důkazy. Jeden sledující chce vědět, kdo letos vyhrál (tedy teprve vyhraje) fotbalové mistrovství světa. Nebo jak je možné, že v apokalyptickém světě stále funguje elektřina a internetové spojení?

Ne na vše dostanou odpověď a jak bude čas pokračovat, bude pro Javiera nejspíš stále těžší přesvědčit ostatní, že nejde o pouhý trik. Téma konce světa a zániku lidstva nás fascinuje již od nepaměti. A zaručená data se objevují pravidelně. Rok 2012 byl asi jedním z nejsilnějších za posledních několik desetiletí. Konec Mayského kalendáře tehdy přesvědčil mnoho lidí, že lidstvo definitivně končí.

Fotografie: Freepik

Jak to bude v roce 2027? Kdo ví. Tyto sci-fi fantazie si vždy přitáhnou své posluchače a upřímně – čí myšlenky tímto směrem alespoň někdy nezabloudily? Milujeme tajemství, hledáme smysl života a vždy se najde dostatek jiných lidí, kteří budou naše fantazie přiživovat. Jako Javier, jemuž se povedlo oslovit skutečně nebývale velkou skupinu lidí.

Zdroj: The Sun

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]