Omlazení obličeje: Jednoduchá technika vám pomůže vypadat až o 5 let mladší

Fotografie: Depositphotos

Nyní si můžete splnit sen, který má asi každá žena. Omládněte až o 5 let díky této speciální technice, kterou je však potřeba provádět pravidelně.

Asi každá žena sní o tom, aby její pleť vypadala tak, jako za mlada. Bohužel vznik vrásek na obličeji a pokleslý krk jsou nevyhnutelné, protože se postupem času uvolňují svaly na obličeji. Naštěstí existuje obličejová gymnastika, která vaší tváři dodá ztracený život a zdravý lesk. Jak toto cvičení provádět?

Co to je obličejová gymnastika

V obličejové gymnastice se procvičují svaly, které se nachází na tváři. Jde především o to, aby se upravily jemné linky, vrásky a také ochablá pokožka. Je také velice účinná pro přirozenou stimulaci krevního oběhu. Nejlepší na tom je, že tato cvičení můžete provádět doma a zařadit si je do vaší večerní rutiny.

Fotografie: Freepik

Tak a můžete začít

Abyste tato cvičení prováděli správně, je třeba být naprosto uvolnění. Úplně na začátek provádějte hluboké nádechy a výdechy, a tím uvolníte všechny svaly. Nyní si před zrcadlem nahlas vyslovujte samohlásky „u“ a „o“, a tohle pětkrát opakujte.

Pro vyhlazení obrysů očí a úst si pomocí polštářků na prstech masírujte okolí očí, poté se přesuňte k obočí a dokončete v horní linii lícních kostí. Totéž udělejte i pro rty.

Fotografie: Pixabay

Starejte se o sebe

Takových cviků na masáž obličeje najdete na internetu opravdu hodně. Tyto jsou však úplně nejznámější a také nejúčinnější. Bohužel, je ještě jedna věc, která je o něco důležitější, než tato cvičení. A to je péče o pokožku. Abyste ji co nejvíce hýčkali, nezapomeňte ji hydratovat svým oblíbeným krémem a různými maskami.

Fotografie: Freepik

Je také dost důležité zvážit úplné vysazení alkoholu a cigaret a nebo alespoň zmírnit jejich užívání. Každý totiž asi ví, že po těchto dvou věcech bude vaše pokožka vypadat spíše starší. A v neposlední řadě dbejte na zdravou stravu, která bude plná vitamínů a minerálů.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]