Mastnota z digestoře bude mizet doslova před očima a během několika minut bude vypadat jako nová

Fotografie: Depositphotos

Tento trik je nejen jednoduchý na provedení, ale navíc ušetří váš čas a peněženku. Vše, co k němu budete potřebovat, se nachází v každé běžné domácnosti.

Když už se člověk odhodlá k vyčištění digestoře, tak to většinou dopadá tak, že u toho stráví strašně moc času. Důvod je ten, že se čistí opravdu špatně, jelikož většina jeho nečistot je tvořena mastnotou. Náročné to je i fyzicky, jelikož k tomu, abyste houbičkou či drátěnkou špínu dostali pryč je potřeba vynaložit dostatek síly, jinak se nepohnete z místa. Naštěstí existují triky, jako je tento, kdy nebudete muset udělat nic náročného.

Fotografie: Freepik

Proč dát přednost domácím prostředkům oproti chemii

Určitě byste problém se špinavým digestořem mohli vyřešit i za pomoci nějakého toho chemického nástroje. Jeho použití s sebou ale často přináší mnoho nedostatků a rizik. Asi to nejzřejmější je, že takové přípravky nebývají vůbec levnou záležitostí a rychle se vyplýtvají, což je pro vás hodně nevýhodné a pokud chcete šetřit, tak to není úplně nejchytřejší způsob. Další nevýhoda je ta, že tím ohrožujete své zdraví. Ne nadarmo se na každém obalu píše, abyste používali ochranné pomůcky.

Fotografie: Freepik

To už samo o sobě něco značí a umíte si asi představit, jaký efekt na vás bude mít, když budete vdechovat výpary z těchto chemických látek. Navíc jsou mnohdy ne příliš voňavé, a tak musíte dlouho větrat, abyste se smradu zbavili. A ve výsledku stejně nemáte vždy jistotu, že přípravek zabere správně a jestli vůbec bude funkční. Často dochází k tomu, že spolu s nečistotami odstraní i povrch dané věci, kterou jste zrovna čistili.

Vyrobte si vlastní extrakt na čištění

Jak už jste jistě pochopili, je lepší si vytvořit vlastní čistící prostředky. Budete vždy vědět, co za ingredience jste použili a tím pádem nebudete riskovat, že uškodíte svému zdraví nebo zničíte čištěnou věc.

K tomuto konkrétnímu extraktu budete potřebovat 200 mililitrů 9% octu, 1 litr vody a 3 polévkové lžíce šťávy z citronu. Nejdřív si vezměte hrnec, napusťte jej vodou a tu dejte vařit. Přidejte zbylé suroviny a nechejte chvíli na ohni.

Fotografie: Freepik

Mezitím si vezměte plech dostatečně velký na to, abyste do něj digestoř umístili a vzniklou směs do něj nalijte. Teď už jen vložte digestoř a počkejte 2 hodiny. Hlídat nic nemusíte, takže máte volný čas a můžete buď dále uklízet, pracovat, něco podniknout a nebo si udělat čas pro sebe. Po uplynutí potřebné doby jen digestoř setřete houbičkou, veškeré nečistoty slezou skoro samy od sebe.

Zdroj: Goodhousekeeping