Matka dítěte promluvila o praktikách této základní školy, které ji málem přivedly na mizinu

Fotografie: Depositphotos

Matka jménem Emma nedokázala uvěřit svým očím, když se seznámila s cenou školního výletu svého syna. Vedení školy dala vědět, co si o takové částce myslí.

Šok přišel poté, co žena zjistila, že třídenní školní exkurze do polského Krakova pro jejího 11letého syna stojí neuvěřitelně vysokou sumu. Výlet byl sice plánován jako vzdělávací zážitek, ale cena, kterou měla zaplatit, ji přivedla k veřejnému vyjádření zděšení. Nešlo jen o základní cenu výletu, ale také o dodatečné výdaje, jež zahrnovaly ubytování, letenky, autobusové transfery a exkurze.

Součástí výletu byla i návštěva Osvětimi

Emma ve své reakci poukázala na to, že za sumu v přepočtu přibližně 23 tisíc Kč, kterou škola požadovala na pokrytí základních nákladů výletu, by mohla pořídit pětidenní rodinnou dovolenou v karavanu. Navíc byla nucena zvážit další finanční zátěž, protože podle webu Newly škola nezahrnula do ceny všechny jídla a požadovala, aby děti měly s sebou kapesné pro další výdaje.

Pro matku pěti dětí by toto byla značná finanční zátěž, proto se rozhodla tuto situaci otevřeně adresovat ve formě e-mailu zaslaného škole. Ve své zprávě zdůraznila, že takto vysoké náklady nejsou pro většinu rodin udržitelné a že by se mělo více myslet na rodinný rozpočet. Zároveň upozornila, že tato situace není ojedinělá a že mnoho jiných rodičů se nachází ve stejně složité finanční situaci. Její příběh se dostal i na sociální síť Facebook.

Rodiče vyjádřili odpor k nepřijatelným fotografiím jídel, která děti dostávají v mateřské školce

Nejen ona, i ostatní rodiče měli s výletem problém

V e-mailu, který poslala vedení školy, vyjádřila obavy, že rostoucí náklady na školní výlety dělají z těchto akcí luxus, který si nemůže dovolit každá rodina. Uvědomovala si, že mnoho rodičů musí pro financování takových výletů obětovat jiné rodinné výdaje nebo pracovat více hodin, což vede k sociálním nerovnostem mezi studenty. Emma zdůraznila, že vzdělávací zážitky by měly být přístupné všem dětem bez ohledu na finanční situaci jejich rodin.

Její zpráva vyvolala významnou diskuzi mezi rodiči a školním vedením o cenové dostupnosti školních výletů a o tom, jak mohou školy lépe zohlednit finanční realitu svých studentů a jejich rodin. Emma doufá, že její iniciativa pomůže otevřít dveře k debatě o tom, jak zajistit, aby školní výlety byly dostupné pro všechny studenty. Nejedná se o jediný příběh ze školních lavic na SvětěKreativity, psali jsem také o chlapcích, kteří se zastali spolužačky s Downovým syndromem.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*