Maturanti předvedli originální tanec na závěrečném plese. Hvězdou se stal zástupce ředitele

Fotografie: Jakubkorab / Creative Commons / Attribution 2.0

Mnoho škol pořádá závěrečné plesy, na kterých žáci předvedou nacvičený tanec. Po odtančení klasické polonézy si však tito studenti přichystali ještě jedno překvapení.

Něco končí a něco nového začíná. Na závěr studia se studenti posledních ročníků schází na závěrečném plese. Většinou si nacvičí společný tanec v párech, jako je polonéza. Studenti tohoto gymnázia však přišli z hodně netradiční obměnou. Podívejte se, jak vypadá rapování ve společenských šatech. Když se k nim přidá ještě zástupce ředitele, publikum nadšeně tleská.

Maturanti si zvolili raperský hit

Studenti všeobecného gymnázia z polského Rybniku se stali hitem internetu poté, co předvedli něco nečekaného. Smysl pro humor jim rozhodně nechybí a po odtančení tradiční polonézy měli pro rodiče nachystané něco, co byste na společenském plese nečekali. Vybrali si známou rapovou skladbu od Coolio, Gangster Paradise. Na parket tak nastoupili dívky ve večerních šatech a chlapci ve společenském. Když zazněly první tóny tohoto hitu, bylo jasné, že tady se bude tančit něco jiného.

Všichni mají perfektně nacvičené rapové pózy a synchronně je předvádějí. V pozadí je slyšet, že rodičům se jejich vystoupení líbí. V půlce písně však dojde k nečekanému zvratu, kdy se mezi studenty objeví zástupce ředitele školy, Arkadiusz Tabacki. Stoupne si k děvčatům do první řady a rozbalí to nevídaným způsobem. Už mu není dvacet, ale jde vidět, že rytmus mu rozhodně nechybí a složité taneční kroky zvládá s přehledem. Nakonec se stává hvězdou celého představení.

To dávají najevo i rodiče studentů a ostatní návštěvníci hlasitým potleskem. Studenti ze sebe vydali maximum, aby předvedli nezapomenutelný výkon. Jejich kreativita, vášeň a talent slavily úspěch. Zapojení oblíbeného profesora pak celé vystoupení povzneslo ještě na jinou úroveň. Nezbývá než popřát studentům, aby do další etapy života vyrazili se stejným nadšením a elánem, které předvedli na tanečním parketu.

Maturitní plesy se od klasických odlišují

Ne každá škola pořádá maturitní plesy. Většina maturantů se tak musí spokojit pouze s méně formálním stužkovacím večírkem, na kterém se zpravidla schází pouze jedna třída a probíhá v nějaké restauraci. Maturitní ples je však nezapomenutelným zážitkem, na němž studenti předvedou nacvičený společenský tanec, dostanou maturitní šerpy a mají možnost si z dobrovolných příspěvků financovat další maturitní aktivity, jako je maturitní večírek.

Ačkoliv ples obecně by měl probíhat v tradičních konvencích, na maturitních plesech a obzvlášť v posledních letech se můžeme setkávat s mnohem uvolněnějším duchem. Studenti chtějí mít ples nezapomenutelný a co nejoriginálnější. Jeho přípravě tak dokážou věnovat opravdu velkou spoustu času a návštěvníci si mohou být jistí, že na maturitním plese se rozhodně nudit nebudou.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*