Mezi Čechy oblíbená dovolenková destinace zavádí změnu, proti které se lidé bouří

Fotografie: Norbert Nagel / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Občané Milána se cítí unavení z nezvladatelných a hlukem obtěžujících turistů, kteří očekávají non-stop zábavu. Turisté by měli počítat s významnými změnami.

Itálie se rozhodla zregulovat noční život ve městě a zvýšit tak pohodlí pro jeho obyvatele. Kromě toho město zavádí opatření proti nadměrnému odpadu a poškozování veřejných prostor. Milánské úřady se chystají omezit noční život, zejména během letních měsíců. Turisté, kteří navštíví toto romantické město během léta, často nerozpoznávají, kdy je čas skončit.

Omezení se bude týkat nejen stánků, ale i restaurací

Pouliční stánky nyní budou uzavírat již v 20:00 místo dosavadních 22:00, bez ohledu na víkendy či svátky. Toto pravidlo se týká zejména stánků prodávajících zmrzlinu a jiné pokrmy. Místní obyvatelé žádají o klidný noční spánek, a proto bylo rozhodnuto o zákazu prodeje zmrzliny a jiných potravin od 17. května do 4. listopadu v dvanácti centrálních částech města. To jsou informace, které uvádí web TheTimes.

Navrhovaná vyhláška se týká i zdánlivě neškodných produktů, jako jsou voda, pizza nebo právě zmrzlina. Toto omezení je mnoha lidmi považováno za přehnané a zbytečně striktní. Web TheGuardian uvedl, že restaurace s venkovním posezením se musí také připravit na omezení a uzavírat nejpozději půl hodiny po půlnoci, s výjimkou prodloužené otevírací doby o jednu hodinu o víkendech a svátcích.

Mnozí čeští turisté mohou na oblíbenou dovolenkovou destinaci zapomenout

Starosta má jiný názor než obecní podnikatelé

Podnikatelé vyjadřují obavy z poklesu tržeb a poukazují na to, že zákaz nevede k žádnému zlepšení situace, zatímco starosta obce zdůrazňuje, že omezení nejsou radikální a slouží k zachování nočního klidu. Majitelé obchodů měli do 3. května možnost vyjádřit své námitky.

Zmrzlina
Fotografie: Pexels

Již v minulosti zde probíhal mezi obyvateli a starostou spor, nyní to ale vypadá, že i kdyby opakovaně došlo k protestům, starosta je neoblomný a za svým rozhodnutím si stojí. Pokud jste milovníci italské zmrzliny a nechcete kvůli ní cestovat, můžete si ji v klidu připravit doma. Čtenářům deníku SvětKreativity jsme nedávno poskytli recept na pravou italskou zmrzlinu.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*