Vynikající, sytá a levná snídaně za pár minut pro celou rodinu: Jen smícháte tyto ingredience v míse a máte hotovo

Tato originální snídaně vám nejen, že dodá potřebnou energii, ale také je vcelku dietní, takže po ní nepřiberete. Ideální kombinace.

Některé ženy vůbec jáhly nebo proso nekupují, protože mohou mít pocit, že je s tím hodně práce a také, že se s tím nedá udělat vlastně žádné pořádné jídlo. Ale věřte tomu, že opak je pravdou. I z takové suroviny si totiž můžete udělat naprosto skvělou snídani, která vás nabije energií, kterou po ránu potřebuje úplně každý.

Co budete potřebovat

Pokud máte po ránu rádi sladká jídla, určitě si zamilujete i tento pokrm. Rozhodně si tento recept uložte, protože se vám bude hodit, když nebudete vědět, co uvařit. Tato kaše s příjemnou mléčnou chutí je naprosto ideální pro start do nového dne. Potřebovat tedy budete:

  • 200 g prosa
  • 80 g másla
  • 1 lžičku sody
  • 1 l mléka
  • 0,5 lžičky soli
  • 3 polévkové lžíce cukru

Snídaně za pár minut

Pamatujte na to, že nejdůležitější je především příprava obilovin. Proso tedy důkladně omyjte. aby nakonec odtékala jen čistá voda. Všechno ostatní je potom už úplně jednoduché, takže tento pokrm zvládne opravdu každý. Jen musíte do zapékací mísy dát ty správné ingredience a dát zapéct. Tak, a teď ten podrobný návod.

Obiloviny si nejprve dobře propláchněte pod tekoucí vodou. Smíchejte je se sodou. Poté zalijte čistou studenou vodou a přibližně minutu míchejte vidličkou. Poté tuto tekutinu slijte.

Nyní si obiloviny nasypte do síta a propláchněte vroucí vodou. Nechte odtéct. Poté si jáhly vložte do zapékací misky a zalijte ji mlékem. Po celém obvodu přidejte ještě změklé máslo, nakrájené na kousky. Lehce osolte a přidejte cukr. Pečte na 180 stupňů asi 90 minut.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]