Rychlý recept: Mini jablečné palačinky tetičky Lucie. Nic se jim nevyrovná, ty klasické už vůbec nedělám

Pokud kamkoliv spěcháte a nevíte, co si připravit na snídani, může se odpověď skrývat v těchto lahodných a roztomilých jablečných palačinkách. Za zkoušku stojí. 

Udělejte si lepší den a začněte ho chutnou a sladkou snídaní, na kterou budete dlouho a s láskou vzpomínat. Její hlavní výhodou je, že je připravená vcelku rychle a rozhodně nad ní nestrávíte hodinu času. Zvládnou ji připravit i děti, které můžete recept naučit na dobu, kdy třeba nebudete doma. Jejich chuť vás dostane do kolen a pokud chcete překvapit svou rodinu a své blízké, rozhodně se je nebojte naservírovat na sváteční stůl.

Ingredience, které budete na přípravu potřebovat:

  • Jablko – 1 kus
  • Vejce – 1 kus
  • Cukr krystal – 30 g
  • Přírodní bílý jogurt – 150 g
  • Nastrouhaná citronová kůra – dle chuti
  • Hladká mouka – 140 g
  • Prášek do pečiva – půl lžičky

Jablko očistěte a oloupejte ho, poté z něj vyřízněte stopky a jádřinec. Nastrouhejte ho na hrubém struhadle a na chvíli jej odložte. Do větší mísy rozklepněte vejce a přidejte k němu cukr krystal, důkladně směs prošlehejte metličkou. Jakmile vám vznikne pěnivá konzistence, přidejte do mísy i jogurt a nastrouhanou citronovou kůru.

Po dalším promíchání nasypejte do mísy i nastrouhané jablko a prosejte do ní i hladkou mouku s práškem do pečiva. Celou směs důkladně promíchejte, dokud se všechny suroviny nespojí. Poté na pánvi rozehřejte trochu rostlinného oleje a naneste na ni několik lžic vzniklého těsta. Jedna lžíce těsta odpovídá jedné palačince. Zarovnejte palačinky na pánvi a smažte je z obou stran dozlatova. Podávejte je poprášené cukrem a skořicí, dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*