4 zdravé a chutné snídaně, které můžete pokaždé připravit jinak

Také se vám občas stává, že vám dojde inspirace a netušíte, co dobrého sobě a své rodině připravit k snídani? To je naprosto v pořádku a stává se to všem. Přinášíme vám inspiraci na 4 chutné snídaně, které můžete připravovat stále dokola a nikdy se vám neomrzí, protože budou pokaždé chutnat jinak.

Ovesné vločky

Ovesné vločky se dají připravit na nesčetně způsobů. Na slaný i sladký způsob. Jednou si můžete připravit ovesnou kaši s banánem, podruhé s jablkem a skořicí, pokaždé přidat jiné oříšky či semínka. Jeden den přidat čokoládu, druhý den třeba včelí pyl, třetí den si je udělat na slaný způsob s osmahnutou cibulkou a ztraceným vejcem. Anebo si můžete udělat míchaná vejce, která posypete na sucho opraženými vločkami.

Vafle nebo lívance

V podstatě jde o podobné těsto. Jen lívance opékáte na pánvi, vafle pečete v troubě nebo vaflovači. I vafle či lívance si můžete pokaždé připravit jinak. K přípravě můžete použít i různé druhy mouky: ovesnou, špaldovou, mandlovou, kokosovou, mleté ořechy a semena. Stejně jako vločky je možné připravit je na slaný i sladký způsob. S javorovým sirupem, jogurtem, marmeládou, oříškovým máslem, ale i se špenátem, sýrem, avokádovou pomazánkou.

Granola

Připravit si můžete domácí granolu. Smíchat vločky, med, kokosový olej, semínka, sušené ovoce, oříšky a cokoliv vám chutná a dát péct. Domácí granola je mnohem zdravější, chutnější a lepší, než kupovaná. Smíchat ji můžete s mlékem, kefírem, tvarohem, jogurtem. Přidat pak ještě i čertvé ovoce a oříšky, posypat skořicí, pokapat medem či datlovým sirupem.

Vajíčka

Jestliže dáváte přednost slaným snídaním, zkuste vajíčka. Jsou zdravou a výživnou snídaní. Můžete si udělat míchaná vejce s cibulkou, se špenátem, s parmazánem, se zeleninou. Posypat semínky, drcenými oříšky. Místo míchaných vajec zkusit vaječnou omeletu, přidat šunku, jindy slaninu. Do omelety se hodí i houby nebo třeba rajčátka. Připravit si můžete však i volské oko nebo vejce vařené natvrdo. K tomu pak celozrnné pečivo s pomazánkou a pažitkou nebo jinými bylinkami.

Obrázky: pixabay