Muž držel za ruku svou manželku, která právě porodila čtyři děti. Po minutě se s ní navždy rozloučil

Fotografie: iStock

Život někdy dokáže být neskutečně krutý. Manželé se těšili ze založení rodiny, ovšem radost vzápětí vystřídala tragédie. Muž ještě stiskl ruku své ženy těsně předtím, než zemřela po porodu čtyřčat.

Měl to být nejšťastnější okamžik jejich života. Carlos Morales políbil svou ženu Ericu a řekl jí, těsně před její smrtí, že ji miluje. Jen pár minut předtím ještě stačila porodit čtyřčata. Je tragické, že to bylo naposledy, kdy ji viděl živou. Nyní se Carlos musí starat o 4 novorozené děti zcela sám. Ty jsou naštěstí zcela zdravá.

Štěstí se změnilo v tragédii

Erica, 36letá maminka, otěhotněla pomocí metody IVF. Dne 15. ledna začala předčasně rodit v 7. měsíci těhotenství. Lékaři byli připraveni přivést děti na svět císařským řezem s tím, že pro každé bude jeden tým lékařů a sester. Věci se však začaly komplikovat. „Byli jsme tak nadšení, že můžeme založit rodinu. Ale pak se to všechno zhroutilo,“ říká 29letý Carlos, který pracuje ve výrobě.

Všechna 4 miminka, 3 holčičky a 1 chlapec, se narodila v pořádku a zdravá, ale Erica upadla do hypovolemického šoku, což je nouzový stav, kdy člověk zažívá velké ztráty krve. Zemřela 16. ledna brzy ráno ještě předtím, než vůbec měla šanci držet své děti v náručí.

Pár nejvíce toužil po rodině

Carlos i Erica věřili, že si byli souzeni. V životě uznávali stejné hodnoty a oba ze všeho nejvíce toužili po rodině. Poté, co Erica zažila samovolný potrat, který podle Carlose byl pro oba velmi zničující, zjistili, že je Erica opět těhotná poté, co podstoupila metodu IVF. „Nemohli jsme být více šťastní než v tu chvíli. Konečně budeme mít dítě. Erica o sebe pečovala a byla velmi opatrná,“ vzpomíná Carlos.

Fotografie: iStock

Když šla na svůj první sonogram, zjistila, že se stanou rodiči ne 1 dítěte, ale hned 4. Carlos od té doby vařil, uklízel a dával pozor, aby se Erica příliš nepřetěžovala. Eričina matka se nastěhovala do jejich domu, aby také pomohla. Lékaři Ericu, která byla po celou dobu těhotenství zdravá, pečlivě sledovali.

Ještě jí stačil držet za ruku

Když se děti narodily, na porodním sále bylo asi 24 lidí – lékaři, sestry, rodina i přátelé. Pro Carlose to byl okamžik života. Erica, která se probouzel z anestezie, náhle stiskla manželovi ruku. Ještě nemohla mluvit. Carlos seděl u její postele s novorozenými dětmi. Po zaznění alarmu ho však lékařský tým požádal, aby odešel, zatímco věnovali veškerou pozornost Erice. O hodinu později mu lékaři sdělili tragickou zprávu. Jeho žena byla pryč.

Fotografie: Pexels

Carlos se stále každý den ptá sám sebe, jestli je něco, co mohl udělat, aby svou ženu udržel naživu. „Z nejlepšího dne svého života jsem se probudil do dalšího rána, kdy jsem naopak zažil ten nejhorší den svého života,“ říká Carlos. „Moje 4 děti přišly na svět a vzápětí moje žena zemřela.“ Carlos truchlí pro svou ženu každou minutu. Žije však v jeho snech. Jediná věc, která ho drží při životě, jsou jejich děti.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]