Psa přivázali ke kolejím tak, aby se nemohl pohnout. Kolemjedoucí řidič ho zachránil před jistou smrtí

Fotografie: Petar Milošević / Creative Commons / Attribution 2.0

Jednoho nedělního rána jel muž na skládku, když si po cestě všiml něčeho zvláštního. Myslel si, že na kolejích leží jelen, ale ve skutečnosti to byl pes.

Některé věci by měly zůstat ve filmech a neměly by se stát skutečností. Jednou z nejznámějších věcí, které se ve starých westernech objevovaly, byla například dáma v nesnázích, obvykle přivázaná k železniční trati, jež čekala, jestli ji někdo přijde zachránit. Pro jednoho muže se podobná scéna měla stát skutečností, o které si však přál, aby zůstala na plátně.

Přihodil se mu neuvěřitelný zážitek

Jared Twedell jel po silnici v Oreganu a hleděl si svého, pravděpodobně poslouchal hudbu jako mnozí z nás. Byl na cestě do místního sběrného dvoru a pak si za oknem všiml něčeho zvláštního. Když se podíval na železniční trať, uviděl, že se tam něco hýbe. V Oregonu je obvyklé, že se divoká zvěř přibližuje k silnicím i obydlím, proto si myslel, že se pravděpodobně jedná o jelena, který si chce zkrátit cestu lesem.

Protože věděl, jak nebezpečné mohou být železnice, rozhodl se, že se pokusí jelena vyplašit, aby ho zachránil. „Nedaleko brány jsou železniční koleje a koutkem oka jsem zachytil mihotavý pohyb,“ řekl Twedell. Myslel jsem si, že na kolejích leží jelen.“ Stáhl okénko a začal na zvíře pískat a křičet. Po zapískání ale náhle uviděl pár uší, které mu daly jasně najevo, že se nejedná o jelena – byl to pes. Kupodivu seděl na kolejích a odmítal se pohnout.

Spadl mu kámen ze srdce

V naději, že zvíře povzbudí, aby opustilo koleje, stáhl Twedell okénko a zapískal směrem k němu. Uvědomil, že je to ve skutečnosti pes. Když se pes konečně postavil, aby přišel k Jaredovi, trhl s ním provaz, který měl uvázaný kolem krku, zpátky dolů. Pes zde totiž nebyl jen tak uvízlý, někdo ho přivázal k železničním kolejím schválně.

vlak vagon
Fotografie: Freepik

Jakmile si Jared uvědomil realitu a zjistil, že je jediný, kdo může tohoto psa zachránit, začal jednat. Vyzkoušel, jak blízko ho pes pustí, a začal na něj mluvit. Pes začal vrtět ocasem, což Jaredovi pomohlo cítit se o něco klidněji, když se měl k připoutanému psovi bezpečně přiblížit. Jared záhy zjistil, že je provaz uvázaný na pečlivý námořnický uzel, takže někdo si dal dost práce s tím, aby se pes ze své pasti nedostal.

Našel milující domov

Jared se rozhodl, že psa přivede domů, a okamžitě vyčerpané zvíře odvázal. Dočasně mu dal přezdívku „Vlak“, ale později se rozhodl pro trvalejší jméno Samson. Poté, co vzal Samsona k veterináři, se rozhodl představit ho zbytku rodiny. Jared už doma měl další dva zachráněné psy a králíka. Naštěstí se zdálo, že se s nimi Samson okamžitě sžil a rád si se svými novými sourozenci hrál. Je to veselý pes, který měl to štěstí, že našel někoho, kdo se o něj postaral, když to nejvíce potřeboval. Nyní má Samson vlastní milující rodinu.

Naštěstí byl Samson nalezen včas, jinak to mohlo mít fatální následky. Buď ho mohl přejet vlak, nebo by zemřel dehydrovaný z nesnesitelného vedra. Je nepochopitelné, že někoho napadne takto se zbavit svého psa jako nechtěného odpadu. Naštěstí existují všímaví a dobrosrdeční zvířecí přátelé, jako je Jared, kteří neváhají ani vteřinu a přijdou na pomoc. Stalo se vám někdy něco podobného? Pomohli jste nějakému nebohému zvířeti před jistou smrtí?

Zdroj: TheDodo