Dřevorubec pokácel strom ve kterém žil had. Natočil, jak se plazí ven

Fotografie: Christine Johnstone / Creative Commons / Attribution 2.0

Muž pracoval v lese a motorovou pilou rozřezával velké kmeny. Když jeden rozřízl přesně uprostřed, všiml si, že v průřezu je díra a něco se v ní hýbe.

Na tento den dřevorubec nezapomene. Taková věc se mu nejspíš stala poprvé a také naposled v životě. Na celou scénu se můžete podívat ve videu níže. Muž byl v evidentním šoku, protože to, co z kmene vylezlo, by opravdu nečekal. Nejdříve viděl jen něco červeného a pak uskočil, protože se to začalo hýbat a vylézat ven.

Nejdříve si všiml jen velké červené skvrny

Video je doprovázeno opravdu peprným komentářem. Až uvidíte, co tento muž zažil, nejspíš jeho sprostá slova omluvíte. Strom, který řezal, měl asi něco přes metr v průměru, přesně uprostřed průřezu však byla vyhloubená dutina a v ní uviděl něco červeného. Zničehonic se to začalo pohybovat a z kmene začal vylézat dlouhý černý had. A rozhodně to nebyl žádný drobek.

Muž skoro křičí a uskakuje pryč. Nevěří vlastním očím. Dojde mu, že v dutině odpočíval had, kterého motorovou pilou přeřízl. Pak jde k druhé části kmenu a pod ním leží druhá půlka hada, jež se také stále hýbe. Jak se had uprostřed stromu ocitnul, je záhadou. Nejspíš dutinu vyhloubil hmyz a had si pak do ní zalezl, aby odpočíval. Takové probuzení nejspíš nečekal a muž s motorovou pilou také ne.

Údajně je to pro hada nejhorší způsob smrti

Video není dostatečně dlouhé, abychom viděli, co se stalo potom. Had však určitě takové zranění nepřežil, přestože se zřejmě ještě dlouho poté hýbal. Pokud by muž přeřízl hada blíž k jeho ocasu, pak by přežít mohl, pokud by krvácení nebylo silné. Při zasažení orgánů a hlavních nervů, však had nemá šanci. Údajně je však tento způsob zabití hada ten nejhorší, který můžete zvolit.

Hadi prý bolest cítí, a mohou se tak trápit ještě více než hodinu. Pokud někdo musí hada zabít, pak by mu měl raději silným úderem rozdrtit lebku, aby se netrápil. My naštěstí žijeme ve střední Evropě, kde na tak velkého hada nenarazíme. Tento však také není nijak nebezpečný, ani jedovatý. Muži by tedy neublížil. Bohužel byl ve špatný čas na špatném místě.

Zdroj: Dagens

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]