Muž v opuštěném domě po rodičích zaslechl zvláštní zvuk. Okamžitě se vydal do sklepa, kde našel ukrývajícího se vetřelce

Fotografie: Depositphotos

Muž se rozhodl nastěhovat do starého domu po svých zesnulých rodičích, ale náhlá situace zcela změnila jeho plány. Nyní vypráví svůj bizarní příběh, který se mu skutečně stal.

Život je nepředvídatelný, plný překvapení, která mohou zcela změnit váš život. Nikdy si nemůžete být jistí svými plány. Danielův otec zemřel před několika lety a jeho matka poměrně nedávno. Zbyl po nich starý dům, do něhož se mladý muž chystal nastěhovat a zrekonstruovat ho. Když už se plánoval usadit, jeden okamžik změnil jeho plány.

Starý dům zůstal prázdný

Po smrti obou rodičů dům zůstal zcela prázdný. Sám Daniel pracoval v jiném městě, bylo tedy obtížné se o budovu starat na dálku. Nakonec se rozhodl přijet, v domě se usadit a opravit ho. Když procházel domem z místnosti do místnosti, vybavoval si jednotlivé vzpomínky na chvíle, které zde v dětství zažil. Najednou zaslechl podivné zvuky vycházející odněkud zpod podlahy.

Fotografie: Depositphotos

Bez přemýšlení popadl do ruky kuchyňský nůž, kdyby byla potřeba se bránit. Začal sestupovat do sklepa. Na cestu si svítil kapesní baterkou a krok po kroku pokračoval po schodech dolů do suterénu. Když se dostal na dohled, ihned ho upoutala nesmyslná hromada nepořádku, která se však začala hýbat. Daniel vykřikl úlekem i překvapením.

Hromada odpadků začala mluvit

Hromada odpadků se nejen hýbala, ale i mluvila. „Uklidni se! Nekřič! To jsem jen já,“ ozvalo se. Kupodivu to Daniela skutečně uklidnilo, když viděl vyděšenou a špinavou lidskou tvář. Nicméně vůbec netušil, o koho se jedná. Ukázalo se, že je to soused jménem Misha, který se nedávno pohádal se svou snoubenkou a ta ho vyhnala pryč z jejich domu.

Nějakou dobu žil na ulici. Přemýšlel tedy, co dál, pak však našel opuštěný dům po Danielových rodičích. Když se ujistil, že je dům prázdný, zkusil, zda jsou dveře otevřené. Nakonec zde nějakou dobu zůstal. Když se Daniel náhle objevil, Misha se snažil rychle schovat, jenže zakopl o schody, upadl a zlomil si nohu. Překonal bolest a ukryl se v rohu sklepa.

Fotografie: Depositphotos

Všechno dobře dopadlo

Komický příběh naštěstí dobře dopadl. Daniel chudákovi Mishovi zavolal záchranku, aby ošetřila jeho zraněnou nohu, dokonce mu zaplatil léčbu, protože při sobě samozřejmě neměl žádné peníze. Z mužů se nakonec stali dobří přátelé, Daniel Mishu několikrát navštívil v nemocnici a nabídl mu místo ve svém domě. Později mu pomohl sehnat si práci a dům po rodičích mu pronajal. Ještě nebyl připraven se sem nastěhovat, místo však nechtěl ani prodat. Vyřešil tak situaci ku prospěchu všech.

Zdroj: Takprosto