Mladý otec dvou dětí náhle zemřel. Ukázalo se, že za vším stála prostá bolest zubů

Fotografie: Depositphotos

Ačkoliv bolest zubů pro naší společnost nepředstavuje žádné nebezpečí, v některých případech může bohužel jít o skutečnou příčinu smrti.

Každý z nás pravděpodobně ví, že intenzivní bolest zubů nám může nepěkně znepříjemnit den. Málokdo si však uvědomuje nebezpečí, které tato bolest může v některých případech napáchat. Zdánlivě nevinná zubní infekce se totiž může stát život ohrožujícím problémem, a tento tragický příběh je jedním z mnoha, který to potvrzuje. Seznamte se s osudem tohoto mladého otce, kterému pouhá bolest zubů bohužel vzala život.

Smrt, kterou zapříčinila zubní infekcí

Hrdému otci dvou dětí Vadimovi Anatolijeviči Kondratjukovi bylo pouhých 26 let, když začal mít problém s nepříjemnou zubní infekcí. Mladý řidič kamionu proto zastavil během jedné z jeho cest v Oklahomě, aby navštívil zubaře, který jej mohl vyšetřit a předepsat mu vhodná antibiotika.

Vše se zdálo být v pořádku, ovšem pouze do doby, než se vrátil domů. Tehdy se mu totiž bolesti vrátily a jak sdělil jeho bratr, zánět v ústech se dokonce zhoršil.

Fotografie: Pixabay

Jakmile začal být stav mladého otce natolik alarmující stav, že se pomalu nemohl nadechnout, rodina ho okamžitě zavezla do nejbližší nemocnice. O čtyři dny později však lékaři oznámili jeho manželce Natálii tragickou událost. Vadimovo zubní infekci bohužel antibiotika nedokázaly zastavit, a tak se v důsledku rozšířila do celého těla. Plíce mladého otce se naplnily tekutinou, což vedlo k tomu, že nemohl dýchat. A přestože bojoval, jak jen to šlo, jeho srdce nakonec bohužel selhalo.

Nebezpečí neléčené infekce zubů

Tato tragická událost bohužel není ojedinělou, a proto odborníci doporučují, aby si každý člověk alespoň uvědomoval riziko nebezpečí, které s sebou nese nesprávná péče o zuby.

Bakteriální infekce, která vznikne v ústech, může totiž vést k zubnímu abscesu, což je hnisavá kapsa, která v případě neléčení bývá v některých případech dokonce smrtelná. Mezi její příznaky patří:

  • Silná, úporná a bodavá bolest zubů, která se může rozšířit do čelisti, krku a uší.
  • Citlivost na horko a chlad
  • Citlivost zubů při žvýkání nebo kousání
  • Nevysvětlitelná horečka
  • Otok tváře nebo obličeje
  • Zánět pod čelistí nebo v oblasti krku
  • Náhlý příval slané, zapáchající tekutiny do úst.
  • Potíže s polykáním nebo dýcháním
Fotografie: Depositphotos

Každý by si měl uvědomit, že absces zubu nezmizí bez ošetření. Výše uvedený případ je pouze jedním z mnohých, které vedli v důsledku tohoto onemocnění až k samotné smrti mladého pacienta. Vždy byste proto měli dbát na zdraví a správnou hygienu svých zubů.

Zdroj: Fox News

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]