Mytí rukou může poškodit vaši pokožku. Chránit ji lze snadno

Fotografie: Pixabay

Mytí rukou je v této době, kdy všude řádí koronavirus, velmi důležité. Jsou tu ale i možné problémy  na které se často zapomíná. Sice jsou ničím proti tomu, pokud vás koronavirus napadne, ale komplikace způsobit mohou. Co o problémech říká dermatolog a co radí?

Suché, popraskané ruce

Nadměrné mytí rukou sice dokáže zabít viry, ale může se i negativně podepsat na celkovém stavu vaší kůže. Nejčastějším problémem je to, že se objeví suché, příliš popraskané ruce, kde se může vyskytovat i vyrážka. S mytím rukou rozhodně nepřestávejte. To by byla chyba. Raději se snažte daný stav zmírnit. Jak?

Pozor na parfemace

Řada lidí používá vonná parfemovaná mýdla, která sice mohou příjemně vonět, ale je třeba myslet i na to, že mohou také škodit. Často se proto vyskytnou různé alergické reakce a jiné problémy. Vyhnout se jim je snadné. Základem by měly být neparfémovaná mýdla.

Kupujte produkty, které jsou jemné

Mýdel je na trhu celá řada. Pokud vás trápí suché, popraskané ruce s vyrážkou, používáte ta špatná. Doporučujeme kupovat jemná mýdla, s optimálním pH, která jsou určená i na citlivou pokožku. Pokud je budete používat, rizika nehrozí.

Ošetřujte své ruce

Nezapomínejte na různé krémy, na různá mléka, nebo třeba oleje. Ty dokážou vaši kůži vyživovat, hydratovat a také chránit. Pokaždé, když si umyjete, ruce si je také některým z těchto produktů nezapomeňte důkladně ošetřit.

Hlídejte teplotu vody

Teplá voda je při mytí rukou lepší, než studená. Zároveň ale pozor na to, aby to nebyla příliš horká voda. I ta může vaší kůži škodit. Proto používejte spíše optimální teplotu. Horká voda vaši pleť nejenom více vysušuje, ale klidně může dojít i k riziku poškození popálením.

Sušte opatrně

Po omytí je třeba ruce také důkladně osušit. Pozor však na hrubý a drsný ručník. Používejte ty měkké, příjemné na dotek. A také o něho netřete příliš silou. I tím můžete svou kůži poškodit. Staří jenom jemné, lehké osušení.

Mytí rukou nezanedbávejte

Pamatujte, že poškození rukou je stále více přijatelná věc, než chytit koronavirus. Proto pravidelné mytí rukou nikdy nepodceňujte. A to stejné platí také o dezinfekci, kterou je na místě pravidelně používat.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]