Na infarkt myokardu mohou upozornit i oči

Infarkt myokardu je právem velmi obávanou komplikací. Jak zjistit, zda nehrozí i vám? Zaměřte se na oči, jelikož ty vám pomohou odhalit problém. Lidské tělo totiž vyšle několik signálů, které mají upozornit na to, že něco není v pořádku. Díky nim máte možnost s předstihem detekovat problém, a tak kontaktovat lékaře. Tento postup by měl znát každý, jelikož infarkt myokardu dnes hrozí i mladým lidem. Na pozoru by měl být opravdu každý.

Podívejte se do svých očí

Jak poznat, zda vám infarkt myokardu hrozí nebo nikoliv? Podívejte se do svých očí, které vám pomohou zjistit, zda je vše v pořádku, nebo nikoliv. Prvotní jednoduché vyšetření můžete zvládnout i vy sami. Stačí jít k zrcadlu a zajistit, že bude v místnosti dostatek světla a vy tak uvidíte vše, co vidět máte.

Jak na to?

Postavte se k zrcadlu a výrazně se k němu přibližte. Potom vezměte dva prsty a snažte se své oko výrazně ji otevřít. Součástí bělma jsou různé cévy, na které byste se měli zaměřit. Podívejte se na to, zda náhodou nejsou rozšířené. Pokud ano, může to značit na určité problémy. Nechceme vás hned strašit tím, že se jedná o infarkt myokardu, ale jiná zdravotní komplikace to být může. Pokud tedy rozšířené cévy pozorujete, je na místě být na pozoru.

Vyhledejte lékaře

Ideální je jako první zamířit k vašemu praktickému lékaři. To proto, že právě on udělá několik prvotních nutných vyšetření, díky kterým napomůže k diagnostice různých problémů a případný infarkt myokardu může dokonce i vyloučit. Dále vám obvykle napíše i doporučení, což znamená že vás pošle ke specialistovi. A to třeba k oftalmologovi, který vaše oko vyšetří díky kvalitnějším přístrojům, které má k dispozici.

Kontrolujte pravidelně

Jak poznáte, zda vaše cévy jsou nebo nejsou rozšířené? Stačí své oko pravidelně kontrolovat. Jedině tak odhalíte cokoliv, co vybočuje z normálu. A i když nemusí přímo hrozit zmíněný infarkt myokardu, není radno nechat vše být, jelikož se může objevit jiná zdravotní komplikace, kterou je na místě řešit.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]