Na škrabku zapomeňte. Námrazy na čelním skle se můžete zbavit snadno a rychle

Fotografie: Depositphotos

Jedna z mála nepříjemných věcí je usedat ráno do auta, které má zcela zamrzlé přední sklo. Je vám zima, ale musíte se námrazy zbavit, abyste včas dojeli do práce.

Venku je posledních pár dní teplota pod nulou, takže pokud nechráníte čelní sklo svého vozu, pravděpodobně se vám na něm snadno vytvoří nepříjemný ledový štít. Pokud nechcete trávit dlouhé minuty venku v mrazivém počasí a škrábat okno auta nebo nemáte čas čekat, než se okno teplem motoru rozmrazí samo, přinášíme vám jednoduché tři tipy, jak s námrazou rychle zatočit.

Zbavte se ledu za méně než minutu

Zimy v České republice sice posledních pár let nejsou zrovna arktické, nicméně pořádné mrazy se umějí ozvat. V posledních dnech už také rtuť teploměru v některých místech ukazovala kolem – 7 stupňů Celsia a takové teploty nás mohou ráno pěkně potrápit a připravit nám nepříjemné překvapení, obzvláště když ráno spěcháme do práce. Jenže se zamraženým sklem prostě nikdy nemůžeme vyjet z místa.

Fotografie: Freepik

Nedoporučujeme vám ani oškrábat pár průzorů ve skle, takzvaně „na tankistu“, což je sice u některých řidičů oblíbené, nicméně velice nebezpečné! Než zařadíte jedničku, pamatujte na to, že okna musí být zcela očištěná a musíte zajistit stoprocentní viditelnost. Vyzkoušejte následující triky, jak superrychle rozmrazit vaše okna.

1. Poslouží vám denaturovaný etylalkohol

Vezměte si lahev s rozprašovačem, do které nalejte dva díly alkoholu na jeden díl vody. Směs pořádně protřepejte a nastříkejte jej na zamrzlá okna. Uvidíte, že za pár sekund se ledová vrstva na skle začne odlupovat a vy ji budete moci snadno a rychle odstranit.

Tento proces vám zabere pouhých pár minut a ušetříte si ruce, od nepříjemného drhnutí ledu. Jedná se o velmi levnou variantu jiných speciálních postřiků. Obzvláště v tomto zimním období jsou ceny této „tekuté škrabky“ na nejvyšší úrovni, tak proč neušetřit.

Fotografie: Freepik

2. Skvělý je také octový roztok

Pokud nemáte doma denaturovaný líh nebo máte problém jej sehnat, skvělou a levnou variantou je také obyčejný kuchyňský ocet. Vezměte si opět lahev s rozprašovačem, do které nelejete tři díly octa na jeden díl vody.

Opět je důležité směs pořádně protřepat a postupujte stejně, jako u lihového rozprašovače. Ledová vrstva se pár chvil začne tříštit a vy ji jednoduše můžete setřít stěračem. Dbejte však na to, abyste motorky stěračů nepoškodili, takže nejprve se ujistěte, že nejsou také přimrzlé.

Fotografie: Freepik

3. Pěna na holení a stelivo pro kočky

Někdy se může stát, že si s venkovní námrazou poradíte, ale po usednutí za volant zjistíte velkou nepříjemnost. Led nebyl pouze z venkovní strany. Bohužel máte zamrzlé přední sklo také vevnitř, a to není nic příjemného. Nechcete stříkat na vnitřní strany oken a vdechovat výpary lihu, octa nebo jiných roztoků, také si pravděpodobně nechcete potřísnit přístrojovou desku a čalounění.

Fotografie: Freepik

Máme pro vás tip, jak tvorbě mrazu vevnitř vozu jednoduše zabránit. Pokud večer před jízdou namažete přední sklo zevnitř pěnou na holení, ráno nezamrzne, a pokud na palubní desku nebo kamkoliv do kabiny umístíte malou starou ponožku naplněnou kočičím stelivem, zcela pohltí kondenzát uvnitř, takže vám okna nezamrznou.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]