Na suché ruce spolehlivě zabírají domácí zábaly

Naše ruce dostávají dnes a denně pořádně zabrat. Ruce toho dokáží o nás mnoho prozradit. To, jak se sami o sebe staráme, náš věk i zdraví. Umýváme si je několikrát za den a zbavujeme je tak přirozeného ochranného filmu. Mohou trpět nejen častým mytím a vystavováním chemikálií, při mytí nádobí a úklidu, ale i teplotními výkyvy. To vše se na pokožce projeví. Proto mohou být ruce popraskané, dehydratované, suché.

Na suchosti pokožky se podílí jak úklidové a čisticí přípravky, časté umývání rukou, momentálně i časté používání desinfekčních přípravků, teplotní výkyvy, nadměrné slunění bez použití ochranných faktorů (na ruce se často zapomíná), ale i nedostatečný pitný režim.

Jak o ruce pečovat?

Klíčem je dostatečný příjem tekutin a zdravý životní styl. Na hydrataci pokožky zevnitř se příliš často zapomíná. Přitom pití vody je nejpřirozenější způsob, jak hydratovat pokožku a nejen na rukou.

Mimo pitného režimu a zdravého stravování je vhodné dopřát našim rukám pravidelný peeling, který zbaví pokožku odumřelých buněk a následný zábal i příjemná masáž, díky níž se výživné látky dostanou do hlubších vrstev. Přinášíme vám tipy, jak dopřát rukám výživné domácí zábaly.

Nejdříve si ruce namočte, umyjte a proveďte peeling či gomage. Poté můžete na ruce nanést jednu z doma vyrobených masek a zabalit ruce do igelitového pytlíku. Poté masku smýt a ruce nakrémovat oblíbeným krémem na ruce, případně i ten si můžete doma vyrobit.

Pokud nemáte peeling, použijte drcené ovesné vločky, rozemletá jadérka, jedlou sodu, lógr z kávy, trošku cukru nebo soli.

Domácí výživné masky na ruce

  • Rozmačkaný banán, kokosový olej nebo kokosové máslo, med

  • Jogurt, olivový olej, vaječný žloutek

  • Avokádo, olivový olej, med

  • Zakysaná smetana, rozmixované ovesné vločky, olej a trochu vody

  • Několik lžiček heřmánkového čaje, med, kokosová mouka a kokosový olej

  • Rozmačkané jahody, jogurt, med, olej

  • Na jemno nastrouhané jablko, kokosový olej, med

  • Na jemno nastrouhaná salátová okurka, olej, jogurt, med

Jakoukoli masku nechte na rukou 15 minut a déle. Poté si ruce umyjte a ošetřete krémem. Místo krému můžete použít i olej nebo směs různých olejů. Po 1 kapce – vitamín E, mandlový olej, olivový olej, avokádový olej, kokosový olej. Vetřete do pokožky a ještě 20 minut vyčkejte, až se olej vsákne do pokožky. Případné přebytky setřete papírovou utěrkou či kapesníčkem.

Fotografie: Pixabay