Nadýmání pomůže zastavit tento nápoj připravený z máty

Nadýmání může způsobovat celá řada jídel. Pokud nechcete mít problémy, vynecháte buď dané potraviny, nebo zkusíte tento nápoj. Je celkem jasné že většina lidí raději sáhne po této druhé variantě. Díky tomu si můžete dopřát vše co máte rádi a nadýmání se není nutné obávat.

Problémy může způsobit celá řada věcí

Nebojte, nejste jediní. Nadýmání dnes trápí celou řadu lidí. Je to proto, že příčin je opravdu celá řada. Začneme tím, že problémy způsobuje jídlo které konzumujete. Některé potraviny jednoduše mají tento efekt. Nejznámější jsou rozhodně luštěniny. Dále může být problémem i nemoc. konkrétně třeba záněty střevního traktu. Sem se řadí třeba i známý syndrom dráždivého trakčníku. Opomenout nelze ani citlivost střevní sliznice, stejně jako zácpa, která má také na svědomí vznik nepříjemného plynu.

Pomůže tento jednoduchý nápoj

Pokud vás nadýmání a plynatost trápí, je vhodné nejlépe každý den konzumovat tento nápoj. Jeho příprava je velmi jednoduché. Postačí vám sklenice čisté vody a hrst čerstvé máty. Tu následně nakrájíte nebo natrháte na menší kousky a vložíte do sklenice louhovat. Ideální je nechat ji takto 3 – 5 hodin. Následně přefiltrujte a vodu vypijte. Uvidíte, že se vašemu zažívání výrazně uleví. Při velkých problémech doporučujeme vypít až 3 sklenice denně. Pokud chcete myslet na prevenci, může plně postačit jedna samotná sklenice.

Jaké jsou další postupy na nadýmání?

Pokud jde o babské rady, tak se doporučuje i samotné žvýkání máty, žvýkání kmínu, nebo také různých semen. Poklud chcete zvolit moderní postupy, je vhodné zamířit do lékárny, která vám nabídne řadu produktů dostupných bez předpisu, které pomáhají případnou plynatost velmi efektivně a rychle eliminovat.

Poslední možností je samozřejmě eliminace jídel, která tento problém způsobují. To je vhodné spíše ve chvíli, kdy se chystáte do společnosti. Omezovat některá jídla by totiž mohlo znamenat i to, že vašemu organismu začne chybět řada živin a jiných důležitých látek.