Babička bez domova žije v dodávce poté, co ji vyhnali z nájmu

Fotografie: Jiří Erben / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Žena z Anglie se rozhodla sdílet svůj životní příběh se světem, aby ukázala na skutečnost, že vlastní bydlení je v dnešní době luxusní záležitostí.

I přes to, že celý život poctivě pracovala a neměla o peníze nouzi, ve svých 66 letech se musela uchýlit ke kroku, se kterým nikdy předtím nepočítala. V domě, kde bydlela, došlo ke zvýšení nájmů a ona si tuto měsíční částku nemohla dovolit. Proto se rozhodla snížit své životní náklady a přestěhovat se do obytné dodávky.

Její důchod nestačil na pokrytí nákladů

Na sociálních sítích žena uvedla, že před zvýšením dokázala žít díky části důchodového příspěvku a příspěvku na bydlení. Jakmile ale majitelka přišla s tím, že nájem zvýší, její příjmy již nebyly schopné tyto výdaje pokrýt. Ve chvíli, kdy jí byl doručen příkaz k vystěhování, se ještě snažila celou situaci zachránit prodejem osobních věcí. To ale bohužel nestačilo.

Lyn se rozhodla, že k bydlení využije své auto. Veškeré věci, co měla, do něj přestěhovala a zároveň svůj příběh sdílela na sociálních sítích. Měla dojem, že by se měl celý svět dozvědět o tom, jaká situace může potkat každého z nás. A dobře udělala, její profil se stal během chvíle velmi populární a nyní ji sleduje více než 40 000 lidí.

Neměla na nájem ani hypotéku. Z ojeté dodávky udělala bydlení, které mohou závidět i milionáři

Na své síti upozorňuje také na nedostatečnou pomoc státu

Podle Lyn tato situace nastala proto, že se stát dostatečně nezajímá o regulaci nájemného. Majitelé bytů tak mnohem raději svoje pronájmy nabízí jako prázdninové pronájmy, protože z toho mají větší finanční zisk. A právě tím mohou trpět obyčejní nájemníci, jako je Lyn. Zároveň upozornila na to, že by stát měl kontrolovat i to, jak často dochází ke zvýšení nájmu.

@offtotravel #vanlife #lesbian #retired #motorhome #camper #sea #beach #single #livingthelife #homeless #thisisme ♬ original sound – freespirit

Kvůli této skutečnosti totiž počet bezdomovců ve městech výrazným způsobem vzrůstá a nikdo to neřeší. Na tento jev se ale zaměřila i studie a z výsledků vyplývá, že hlavním důvodem není ani pandemie, ani následná inflace. K přibývání bezdomovců v ulicích došlo již dávno před touto situací. Největším problémem, který je v současné době viditelný na celém světě, je nedostupnost potřebného bydlení.

Zdroj: Secretlifeofmom

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]