Kuchařka zveřejnila přísně tajné kuchyňské tipy a triky, které maximálně usnadňují vaření. Měla by je znát každá správná hospodyňka

Fotografie: Depositphotos

Lidé si z generace na generaci předávají své tipy na to, jak si usnadnit práci. Každý člověk občas totiž přijde na něco, co může dělat mnohem jednodušeji. Tyto triky vám pomohou v kuchyni.

Jelikož lidé v kuchyni tráví velké množství času, určitě se bude každému člověku hodit, když bude vědět, jak si může usnadnit práci právě v této místnosti. Čas, který si ušetříte, poté můžete věnovat svým vlastním zájmům, a navíc uvidíte, že s některými věcmi budete mít mnohem méně práce. Tyto triky si doma může vyzkoušet každý.

Víčko u rýžových chlebíčků

Pokud si čas od času kupujete rýžové chlebíčky, možná jste si nevšimli, že je u nich i víčko. Většina lidí odtrhne pásek, díky kterému balení otevře a vrchní část obalu vyhodí. Poté však nastává moment, kdy neví, jak chlebíčky zavřít, aby nenavlhly. Ve chvíli, kdy odtrhnete horní část obalu, ji nevyhazujte do koše, ale odložte stranou. Stačí totiž, když si odeberete rýžové chlebíčky a víčko vložíte na zbývající chlebíčky. Obsah uvnitř balení zůstane déle čerstvý a je menší riziko, že dojde k navlhnutí jídla.

Triky s lahví od oleje

V každé domácnosti se využívá olej nejčastěji ke smažení. Jakmile odšroubujete víčko, dostanete se k plastovému kolečku, na němž se nachází kroužek. Klasicky tuto zátku odtrhněte, ale místo toho, abyste ji vyhodili, ji dejte opačně kolečkem dovnitř do oleje. Poté byste měli získat částečnou zátku, skrze kterou vám neproteče velké množství oleje a díky tomu vám vydrží na delší dobu.

Fotografie: Pixabay

Další vychytávka je také spojená s olejem, protože si většina lidí tuto lahev zašpiní a začne být i mastná. Abyste lahev udrželi čistou a nemuseli si po každé manipulaci s olejem umývat ruce, vyzkoušejte tuto jednoduchou radu. Do vatového tamponku nebo houbičky na nádobí vystřihněte uprostřed křížek.

Až budete mít vystřiženo, navlékněte tuto pomůcku na hrdlo lahve. Ve chvíli, kdy vám poté olej ukápne, se zachytí do této pomůcky a lahev nebude špinavá. Stejnou službu udělá i ubrousek omotaný okolo hrdla lahve. Ten stačí připevnit gumičkou a ve vrchní části hrdla jej přehnout přes gumičku.

Sýr nemusí v lednici vysychat

Tento případ se stává velice často. Lidé si v obchodě zakoupí sýr, rozbalí jej, kousek ukrojí a zbytek dají zpět do lednice. Do druhého dne stačí sýr lehce oschnout a za několik dalších dní je z něj kousek tvrdé kostky. Abyste zabránili jeho vysychání, odkrojte si pouze tu část, kterou potřebujete společně s obalem. Sýr, který chce si vezměte a zbytek obalu navlečte na zbytek sýra. Díky tomu dojde k uzavření sýru a zabráníte tím i jeho vysychání.

Čerstvé bylinky i po delší době

Jestliže milujete bylinky a jejich přírodní léčivou sílu, můžete si je uskladnit i na několik dalších měsíců, aniž by ztratily na kvalitě. Bylinky jednoduše dejte vzduchotěsné uzavíratelné sklenice a pořádně uzavřete. Předem se ujistěte, že sklenice je sterilní a čistá. Obsah, který si takto uskladníte, by měl vydržet i několik dalších měsíců čerstvý.

Zdroj: YouTube / ЗДОРОВОЕ ПИТАНИЕ, Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]