Na internet unikly znepokojivé požadavky místního gymnázia. Stížnost rozzuřeného otce se vymkla kontrole

Fotografie: Depositphotos

Otec fotografií rozproudil diskuzi o tom, zda někteří studenti nejsou ve škole příliš přetěžováni. Studie ukazují, že domácí úkoly nemusí mít pozitivní efekt.

Právě začal nový školní rok a řadě žáků a studentů tak opět nastalo plnění školních povinností. Jeden otec podle deníku Goniec sdílel fotografii rozvrhu svého dítěte, které tráví ve škole stejně dlouhou dobu jako lidé pracující na plný úvazek. Domů si navíc přinese ještě kupu domácích úkolů. Lidé se tak ptají, jestli nejsou někteří studenti přetěžováni.

Jeho syn má 39 vyučovacích hodin týdně

Na internetu vzbudila ohlas fotografie rozvrhu, který vyfotil otec studenta nastupujícího do 2. ročníku na jednom polském gymnáziu. Rozproudil tím diskuzi o tom, jestli nejsou někteří studenti přetěžováni. Z rozvrhu je totiž patrné, že studenti mají každý den vyučování do 15:25, pouze v pátek odcházejí o hodinu dříve. Celkem tedy absolvují 39 vyučovacích hodin týdně, a ještě se musí doma věnovat domácím úkolům.

Otec se tak ptá, jestli je v pořádku, aby studenti pracovali na plný úvazek, a navíc si práci nosili domů. Jistě ne na každé střední škole existuje pro studenty obdobná zátěž. Týká se to především prestižích škol, jako jsou právě gymnázia. Zda má však takové přetěžování studentů pozitivní efekt na výsledky studentů, to se pokusili zjisti na StanfordskéUniverzitě.

Z opravené písemky dyslektického žáka se terapeutce vařila krev v žilách

Množství domácích úkolů zvyšuje stres

Ve svém výzkum se zaměřili především na množství domácích úkolů. Prestižní střední školy v Kalifornii totiž zásobují své studenty úkoly, které jim každý den zaberou více než tři hodiny času. Naše zjištění o účincích domácích úkolů zpochybňuje tradiční předpoklad, že domácí úkoly jsou ze své podstaty dobré,“ řekla spoluautorka studie Denise Popeová.

Studie odhalila, že velké množství domácích úkolů je spojeno s větším stresem a s tím souvisí i snížené zdraví vlivem nedostatku spánku. Studenti mají také mnohem méně času na rodinu, přátele, budování sociálních vazeb, ale také rozvíjení se v jiných oborech při mimoškolních aktivitách. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali o případu, který také rozvířil veřejnou diskuzi – učitelka potrestala žáky, ti museli za nesplněný domácí úkol dělat dřepy.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*