Otec čtyř dětí (35 let) příliš rychle otočil hlavu a skončil na JIP v nemocnici. Má štěstí, že žije

Fotografie: Depositphotos

Mladý muž po otočení hlavy ucítil praskání v zátylku. V nemocnici lékaři zjistili, že má přerušenou tepnu, a tak byl převezen na jednotku intenzivní péče.

Otec čtyř dětí, který je ve skvělé kondici, prohlásil, že má štěstí, že je naživu, poté, co „příliš rychle“ otočil hlavou, utrpěl tři mrtvice a přerušil si tepnu na krku. Pětatřicetiletý Joel Hentrich hrál s přáteli pickleball, když otočil hlavu a ucítil prasknutí v zadní části krku. Řekl, že se mu okamžitě rozostřilo vidění, pak dostal závrať, začal zvracet a pocítil brnění v obličeji, ruce a noze. Byl převezen do nemocnice, kde podstoupil různá vyšetření, a lékaři zjistili, že má vnitřně přerušenou levou páteřní tepnu, takže byl poslán na JIP, kde zjistili něco neskutečného.

Málem přišel o život

Poté, co byl v panice převezen do nemocnice, lékaři zjistili, že se Joelovi podařilo poškodit levou páteřní tepnu, a to pouhým příliš rychlým otočením hlavy. Zranění vyvolalo tři samostatné mozkové příhody v dolní části mozečku – části mozku, která je zodpovědná za ovládání svalů. Jako člověka, jenž posledních několik let hrál několikrát týdně pickleball, tato zpráva otce čtyř dětí dost znervóznila.

Byl v naprostém šoku a nevěřil jsem svým očím. Ale nakonec mu začalo docházet, jak významná a závažná pro něj tato nehoda byla. „Mám obrovské štěstí, že jsem se léčil v době, kdy jsem se léčil, protože nemám žádné trvalé fyzické deficity.“ Joel se svěřil, že v týdnu, který předcházel úrazu, ho trápilo drobné píchání v krku, ale předpokládal, že se na něm jen nešikovně vyspal a že to přejde.

Teď pomáhá ostatním

Nějakou dobu panovaly obavy, že Joel nebude v důsledku tohoto podivného zranění schopen znovu chodit, ale naštěstí se během několika dní opět postavil na nohy a začal běhat. „Byl to zvláštní okamžik, když jsem mohl vstát a uvědomit si, že stále mohu chodit, udržovat rovnováhu a žít svůj život tak, jak jsem žil předtím.“

Mozkové příhody jsou v České republice třetí nejčastější příčinou úmrtí. Každý rok přibude přibližně 25 tisíc nových případů mozkové příhody, z nichž až 8 tisíc umírá. Mozkové příhody jsou také spojeny s dlouhodobou invaliditou těch, kteří příhodu přežijí. Až čtvrtina pacientů je po prodělané příhodě ohrožena opakováním během následujících pěti let.

Joel se nyní snaží zvýšit povědomí o příznacích mrtvice a o tom, jak je důležité co nejdříve vyhledat lékařskou péči. Založil také sbírku, která má jemu a jeho rodině pomoci zajistit finanční podporu během rekonvalescence.

Zdroj: TheSun, CPZP

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*