Zeť dorazil na nečekanou návštěvu za svou tchyní. Když ho spatřila ve dveřích, věděla, že se stalo něco vážného

Fotografie: Depositphotos

Žena žila už delší dobu sama a jediné, co jí dělalo radost, byly návštěvy její dcery a zetě. Jednoho dne za ní přišel jen zeť.

Toho dne Iryna Petrovna od rána pracovala v kuchyni. Přestože její zdravotní stav už dlouho nebyl dobrý, nedokázala jen tak sedět. Začala tedy uklízet a plánovala, že uvaří mnoho chutných jídel. Velmi ráda totiž vařila. Doufala, že za ní přijde dcera a zeť a možná, že dovezou i vnoučata. Zamyslela se a na chvíli se posadila. Když v tom někdo zaklepal na její dveře.

Přišel její zeť

Důchodkyni to velmi překvapilo, protože její dcera vždy na příchod upozorní, ale nikdo se neozval. Kdo by to tak mohl být? Když Iryna Petrovna otevřela dveře, uviděla svého zetě Ivana. Sám ji kupodivu navštěvoval jen zřídka. Jen když požádala o pomoc s něčím. Ivan se s ní přivítal a vešel do domu.

Venku byla zima a vlhko, protože před půl hodinou silně pršelo. Žena se hned nezeptala, co se stalo. Nejprve nakrmila svého zetě, pak mu nalila horký čaj, naservírovala koláč a posadila se naproti němu. Milovala totiž Ivana tak, jakoby to byl její vlastní syn. Byl to totiž velmi hodný muž. A její dcera si na něj také nikdy nestěžovala. Považovala ho tak za ideálního muže.

Fotografie: Pexels

Stěžoval si na její dceru

Nakonec byl právě Ivan ten, kdo začal mluvit. „Víš, že jsi pro mě jako matka. Mám tě moc rád a jsem vždy ochoten ti s čímkoli pomoct. A také miluji tvoji dceru a naše děti. V poslední době se ale neustále hádáme. Už jsem vyzkoušel všechno, ale tvé dceři nic není dobré. Vždycky je se vším nespokojená,“ povzdechl si a napil se čaje.

Žena to nechápala, myslela si, že mají naprosto spokojený vztah. „Ano, náš vztah byl spokojený, ale poslední dobou se děje něco zvláštního. Myslím, že to souvisí s jejími novými přáteli. Mají bohaté muže, takže mé ženě úplně vymyli mozek. Ona totiž chce vše, co mají ony, drahé kabelky, boty a oblečení, ale kde já na to mám brát peníze?“ stěžoval si Ivan.

Dcera požádala o rozvod

Ivan odešel od Iryny a dali její dceři týden. Za týden přišla Iryna na návštěvu zase k nim. Zeptala se své dcery, jak se má a ona se velmi rozhořčila. „Všechno víš co? Už si ti na mě stěžoval, začal odpadky vynášet z domu.“ Iryna jí ale oponovala, že si Ivan nestěžoval, jen že o ni má strach, že ji moc miluje.

Fotografie: Pexels

Dcera jí ale začala vyčítat to, že když ona byla malá, tak věčně neměli peníze a do toho je opustil její táta, takže ona chce, aby se její děti měly lépe než ona. Tím vyrazila Iryně dech, ale měla pravdu. Její život totiž nebyl spokojený, manžel od ní odešel a ona nebyla schopná vydělat velké peníze. Proto, když jí dcera řekla, že žádá o rozvod, neřekla ani slovo a nechala ji, aby si dělala, co chce.

Zdroj: Poshepky

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]