Strážníci vstoupili do kostela, ale po tom, co spatřili neobvyklý výjev z něj v panice prchali pryč

Fotografie: Pixabay

Velikonoce jsou pro věřící nejen časem prožívání utrpení a smrti Pána Ježíše Krista, ale také jeho zmrtvýchvstání, na které se tolik čeká od Velkého pátku do nedělního rána.

Scény jako z filmu se odehrávaly v jednom z kostelů během velikonoční mše. Strážníci z okolních jednotek mistrně zahráli scénu útěku z Pánova hrobu, když se ukázalo, že je kompletně prázdný. Vše bylo zachyceno v krátkém videu, které bylo ihned zveřejněno na sociálních sítích. Netrvalo to příliš dlouho a video se rychle stalo virálním.

Inscenace biblických událostí

Přestože se jedná o zvyk, který neplatí ve všech regionech Polska, existují i ​​takové na Visle, kde hrají klíčovou roli místní TSO. Po mnoha hodinách střežení, kdy nastává čas Kristova vzkříšení, se během něj odehrávají inscenace biblických událostí. Jednu takovou scénu zaznamenal uživatel TikToku a umístil ji na sociální sítě, kde ji sledovaly desítky tisíc lidí.

Biblickou scénu zahráli poněkud humorně

Krátké video ukazuje strážníky, jak pochodují do kostela, kde se nachází Ježíšův hrob. Když si všimnou, že je prázdný, v panice z chrámu prchají. Celý výjev bedlivě sledovali shromáždění v kostele i věřící před ním, kteří neskrývali zvědavost. Nutno přiznat, že strážníci předvedli skvělé herecké umění a svoji roli zahráli mistrovským způsobem.

Jak reagovaly sociální sítě?

Jejich snahu ocenili i uživatelé internetu, kteří v četných komentářích chválili, že se i přes dlouhá léta uchovávají staré tradice. Byť byly podány trochu humornějším způsobem, což mohlo způsobit povyk, uživatelé reagují výhradně pozitivně. V těchto těžkých časech je hezké vidět něco, co se zdá být na první pohled vážné, že se proměnilo ve veselou událost, kterou ocenilo tolik lidí. Samozřejmě se našlo i několik vážnějších odpůrců, ale ti se v silném davu příznivců jednoduše ztratí.

Zdroj: Goniec

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]