Luxusní zákusek ze šlehačky a ananasového kompotu: Nepečené pohoštění, které návštěvy milují

Tento skvělý dort je nejen velmi lahodný a chutný, ale také opravdu jednoduchý na přípravu. Pochutnáte si vy, i celá vaše rodina.

Pokud patříte mezi milovníky ananasu a dezertů z tohoto ovoce, pak si určitě zamilujete i tento skvělý dort. Nejen, že je velmi jednoduchý na přípravu, ale také se nemusí péct, takže ho zvládne úplně každý. Nebudete potřebovat moc ingrediencí, jen trochu času. V těchto horkých dnech je to naprosto ideální řešení.

Co budete potřebovat

  • konzervovaný ananas
  • sušenky
  • šlehačka
  • kondenzované mléko
  • želatina

Je to velmi jednoduché

Nejprve si na pekáč dejte vrstvu sušenek, které si předem namočte ve šťávě z konzervovaného ananasu. Smetanu si vyšlehejte do tuha a přidejte k ní kondenzované mléko, několik kousků ananasu a dobře promíchejte. Přidejte rozpuštěnou želatinu a opět pořádně promíchejte. Sušenkovou vrstvu si nyní přelijte krémem a na závěr přidejte ještě plátky ananasu.

Fotografie: Pexels

Dort dejte na pár hodin do lednice, protože musí být úplně ztuhlý. Proto bude nejlepší, když ho budete dělat večer, a na noc ho dáte do lednice. Poté ho jen ráno nebo odpoledne vyndáte, rozkrájíte a můžete podávat. Jelikož není připravován z žádného těžkého korpusu, nebude vám po něm těžko a to je v těchto letních dnech velmi důležité.

A máte hotovo

No a to je vlastně úplně všechno. Ano, sice to časově trvá trošku déle, ale za to může doba tuhnutí v lednici. Tento dort si samozřejmě můžete udělat s jakýmkoliv konzervovaným ovocem, například s jahodami a nebo s mandarinkami, ale právě s ananasem je to asi nejlepší. Rozkrájejte a začněte vychutnávat. Přejeme vám dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]