Dopřejte svým domácím mazlíčkům netradiční pelíšky z hračkového nábytku

Máte doma kočičku nebo pejska menšího vzrůstu a přemýšlíte, že mu pořídíte nový pelíšek? Pak vás může zaujmout dnešní příspěvek. Mnohdy stačí dobrý nápad, který vám dokáže ušetřit spoustu peněz. Možná už jste pokukovali po nějakém gauči či postýlce, ale cena vám přišla šílená.

Cena za postel pro kočku se může vyšplhat hodně vysoko. Běžně za ní dáte zhruba 1500 Kč a více. Mnohem levněji vyjde postel pro panenku a je zhruba stejné velikosti. Nejčastěji lidé nakupují tyto postýlky v obchodním řetězci IKEA, ale sehnat je lze i jiných obchodech s hračkami. Přesně tyto postýlky pro panenky si pak doma šikovní kutilové předělávají k obrazu svému a vytváří z nich roztomilé pelíšky pro své chlupáče.

Jelikož je tato hračka snadno sestavitelná – lze ji složit pomocí čtyř šroubů a čtyř kolíčků za několik minut, někteří zdatní majitelé koček přeměňují postýlky pro panenky v pelíšky pro své kočky nebo drobná plemena psů.

Postýlka již běžně obsahuje i matraci, prostěradlo a polštářek. Majitelé mazlíčků jim však vylepšují komfort ještě tím, že jim ušijí nebo koupí měkkou molitanovou podložku a opatří vlastním povlakem, který se jim víc líbí. To už je však maličkost. Chybět nesmí ani přikrývka, ať už to stojí za to. 

Ačkoli tento hračkový nábytek nebyl vytvořen s ohledem na kočky, ukázalo se, že má jak skvělý design, tak celkové zpracování, které vyhovuje i drobným mazlíčkům. Pelíšek je vhodný pro kočky, malé pejsky, zakrslé králíky či morčátka. I domácí chlupáči tak mohou mít za pár korun svou postel a místo k relaxaci.

Fotografie: Homecrux