Důchodkyně si svým tancem na parketu získala celé publikum pro sebe. Video ukazuje, že i oslava 90. narozeni může být zážitek

Fotografie: Depositphotos

Tato devadesátiletá žena svým tancem přesvědčila celé obecenstvo, že věk pro ni není žádnou překážkou, kvůli které by nemohla žít svůj sen.

Tato devadesátiletá tanečnice z Ameriky, která byla v minulém století hvězdou mnoha pódií po celém světě, ukázala, že její věk pro ni není žádnou překážkou, kvůli níž by se nemohla věnovat své vášni – tanci. Rozhodla se proto, že si pro hosty na své oslavě kulatých devadesátých narozenin připraví vystoupení, které posléze nahraje na internet. Záběry vás uchvátí.

Začalo to pouhou vášní

Jean Veloz, vlastním jménem Jeannette Phelps, je americká tanečnice, která se narodila ve dvacátých letech minulého století. Mnozí ji považují za ikonu hollywoodského stylu Lindy, tanečního stylu, který vznikl v Americe na počátku 30. let 20. století a který se v této době stal velmi populárním pro swingové tanečníky po celém světě. Jean započala svou kariéru v mladém věku, kdy byl stejně jako pro mnoho teenagerů ve 40. letech tanec pouhým koníčkem.

Fotografie: Pexels

V té době se však mladá Jean spolu se svým bratrem Rayem náhodou přihlásili do taneční soutěže, která měla přes 500 účastníků, a vyhráli první místo – poté již vše mohlo začít. V roce 1942 se oba sourozenci přestěhovali do Los Angeles, kde spolu mohli tančit v nejžhavějších klubech a měřit se se světovou elitou. Rok na to se samotná Jean přihlásila do soutěže na American Legion v Hollywoodu, jejíž vítěz měl obdržet členskou kartu Screen Actors Guild a roli ve filmu Swing Fever.

Neuvěřitelné záběry z oslavy devadesátých let

Jean soutěž samozřejmě vyhrála, což ovšem udělalo dojem na jednoho z nejslavnějších tanečníku na světě Franka Veloze, který si dívku zvolil jako svou taneční partnerku do tance v páru. Společně pak hvězdy tančily dalších pět let, než se v roce 1963 vzali a pomalu svou kariéru nechali vyhasnout. Jean se v roce 1981 po smrti svého manžele rozhodla jít definitivně do důchodu – to ovšem pouze do roku 1992, kdy se rozhodla pro svůj comeback.

Když Jean slavila svých 90 let, rozhodla se světu ukázat, že věk pro tanec není překážkou. Z videoklipu je očividné, že Jean je v naprosto skvělé kondici a že si stále dokáže získat celé publikum pro sebe. Na to, kolik mládenců za takovou chvíli vystřídala, byla i po vystoupení stále plná smíchu a dobré nálady.

Zdroj: Sosialnytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]