Nevěra partnerský vztah nenávratně naruší. Když se muž dozvěděl, s kým ho jeho žena podvedla, nemohl tomu uvěřit

Fotografie: Freepik

V americkém deníku The Sun se objevila zpověď mladého muže na téma nevěra. V ní popisoval to, jak ho jeho partnerka podvedla s nejlepším kamarádem. Třicátník tak utrpěl dvě rány naráz. Zradila ho láska a také přítel.

Prosba o radu od odbornice na vztahy

Třicetiletý muž, který chtěl zůstat v anonymitě, požádal o radu odbornici na vztahy Deidru Sandersonovou. Popsal ženě, jak se vlastně nevěra odehrála. Protože pracoval měsíc na ropné plošině, neměl dlouhý kontakt se svou partnerkou. Stále na ni však myslel a doufal, že brzy se zase shledají. Velice ji miloval a měl za to, že natrefil na lásku svého života. Ovšem pak dostal ránu pod pás. Během čtyř týdnů odloučení ho jeho přítelkyně podvedla. A situace byla o to horší, že se jednalo o muže, který byl jeho nejlepším kamarádem.

Fotografie: Freepik

Jak na nevěru muž přišel?

Když se třicátník vrátil z ropné plošiny domů, jeho přítelkyně byla jako vyměněná. V podstatě ji nepoznával, a tak měl podezření, že jej podvádí. Jednoho dne se tedy podíval do jejího telefonu a tam našel intimní zprávy, které jeho žena psala jeho nejlepšímu příteli. Dokonce zde byly i nahé fotografie.

Otázka zněla jasně: „Mám s ní zůstat?“

Po tom, co se muž dozvěděl o nevěře své přítelkyně, netušil co má dělat. Přeci jen ji velmi miloval a bylo pro něj těžké se rozhodnout pro rozchod. Měl by jí odpustit, nebo snad ze vztahu definitivně odejít? Otázka na odbornici Deidru Sandersonovou byla tedy jasná. Třicátník se ptal: „Mám s ní zůstat?“ Deidra neváhala a muži ihned v poradně odepsala: „Byl jste zrazen svými milovanými lidmi. Musel jste utrpět dvojitou ránu a nezasloužil jste si ji. Stále tedy chcete zůstat se svou partnerkou a dokážete se přes to přenést?“

Fotografie: Freepik

Názory ostatních lidí a všeobecné dopady nevěry na vztah

Muž tedy bude mít složité rozhodování. Avšak ostatní lidé, kteří si diskusi s Deidrou přečetli, třicátníkovi radili, aby partnerku rozhodně opustil. Pro mnohé další pány by bylo toto chování jasným impulsem k rozchodu.

Složité pak bude pro podvedeného i případné ukončení přátelství s kamarádem. Jak byste se k situaci postavili vy osobně? A na závěr si ještě řekněme, jaké dopady může mít nevěra na vztah, kterému přeci jen dáte šanci:

  • Můžete být nadále podezíraví, důvěra byla jednou u partnera narušena a bude těžké ji znovu získat.
  • Pokud tíhu minulosti nezvládnete, s největší pravděpodobností vztah ukončíte.
  • Může vás to nutit k tomu, že budete chtít čin oplatit. Tudy cesta ale nevede.
Fotografie: Freepik

Proč jsou lidé nevěrní?

Francouzská sexuoložka Véronique Lariviérová tvrdí, že k nevěře lidi v páru přiměje například nuda či rutina. Také pomocí ní mohou zmírňovat pocit osamění nebo nízkou sebedůvěru. Tohle chování je ve výsledku kontraproduktivní a zničí vše dobré v dlouhodobém vztahu.

Zdroj: TheSun