Mladá Ruska vsadila vše na lásku s mužem ze Zambie. Její rozhodnutí se po čase ukázalo jako správné

Fotografie: Depositphotos

Slovy „když se potká Ruska a Afričan“ nezačíná žádný vtip, ale příběh osudové lásky dvou lidí, kteří byli ochotni překlenout nepředstavitelnou vzdálenost.

Pokud věříte v lásku na první pohled, jistě vás rozněžní následující příběh. Dva mladí lidé, muž a žena, se náhodou potkali na svých cestách. Ovšem místo toho, aby se minuli, své cesty spojili do jedné – osudové. V současnosti tvoří manželský pár a vychovávají dvě krásné děti. Tento pár tvoří důkaz, že osudová setkání se nevyhýbají ani mocným a vlivným. Onoho tajemného muže totiž možná znáte – je jím prezident Ekonomické asociace Zambie, Dr. Lubinda Haabazoka.

 

View this post on Instagram

 

Příspěvek sdílený Лубинда Хаабазока (@drlubinda)

Osudová láska zambijské osobnosti

Oba manželé jsou vystudovaní ekonomové a poznali se právě díky svému oboru. Ruska Maria Gulyaeva se narodila v Rostově na Donu, kde se i usadila a našla si dobře placenou práci. Dr. Lubinda Haabazoka je původem ze Zambie a v Rusku byl v té době kvůli doktorskému studiu. Náhoda tomu chtěla a ti dva začali pracovat ve stejné firmě. Dlouho netrvalo a potkali se. Vzájemné sympatie vedly k pozvání na kávu, potom na druhou, na třetí, atd., až se z nich stal pár.

Od počátku oba věděli, že prosadit si svůj vztah bude velmi obtížné. Nerozdělovala je jen vzdálenost (Rusko a Zambie), ale také barva pleti, náboženství a požadavky rodin. Mladé lidi ale spojila osudová láska a vše přestáli

V momentě, kdy se Dr. Lubinda Haabazoka musel vrátit do vlasti, Maria neváhala a odcestovala s ním. V Zambii se navzdory svému očekávání rychle zabydlela a svého rozhodnutí nikdy nelitovala.

Štěstí páru je cítit z každé fotografie

Maria se se Zambií sžila natolik, že ji nyní považuje za svoji vlast. Po nějaké době, kdy se za Lubindou přestěhovala, se dvojice vzala. V současné chvíli vychovávají dvě děti – téměř devítiletou dceru Kiru a čtyř a půlletého syna Kevina. Zanedlouho – 27. listopadu – oslaví neuvěřitelných jedenáct let od své svatby. Maria by měla být, dle dostupných informací, ženou v domácnosti a zároveň psát blog. Ovšem jak děti odrůstají, je docela dobře možné, že se z domácnosti přesune zpět do pracovního procesu.

Dr. Lubinda Haabazoka zase pracuje v oboru, který je mu vlastní – v ekonomice. V Zambii je Lubinda velmi populární veřejně známou osobností. V roce 2018 byl jmenován ředitelem Zambijské univerzity (University of Zambia) a zároveň prezidentem Ekonomické asociace Zambie (Economics Association of Zambia). Oba manželé rádi nechávají nahlédnout do svého soukromí své fanoušky na sociálních sítích. Aktivní jsou zejména na Instagramu.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]