Nevěsta nemohla uvěřit svým očím potom, co otevřela obálky od svatebčanů. Přemýšlela, zda se jedná o špatný vtip nebo ne

Fotografie: Depositphotos

Svatby jsou nádherné události, které si většinou každý užívá a nikdo při nich nechce řešit nepříjemnosti. Tato novomanželka se však stala opakem.

Ačkoliv by měla být svatba tím nejkrásnějším dnem v životě ženicha a nevěsty, tato žena chtěla po svém obřadu na celou událost spíše rychle zapomenout. Všechno šlo hladce a každý se bavil do doby, než novomanželka otevřela obálky s penězi, kterými je obdarovali její a manželovo příbuzní. Když totiž viděla vybranou částku, nemohla věřit svým očím.

Svatba by nikdy neměla být o penězích

Ačkoliv by svatba nikdy neměla být o penězích, není pochyb o tom, že nevěsty a ženichové mnohokrát doufají v to, aby se jim náklady na obřad vrátily ve svatebních obálkách. Realita však ukazuje, že si novomanželé nemohou klást příliš vysoké nároky, protože se nikdy nestane, že by přispívané peníze zaplatili celou událost a ještě by něco novomanželům zbylo. Přeci jen, svatba je o spojení lásky dvou lidí, ne o počítání toho, kolik na ní vyděláte.

Fotografie: Pixabay

Potupnou situaci tak zažil jeden mladý pár, který nemohl uvěřit jak málo peněz od svých nejbližších obdrželi. Jejich svatby se zúčastnilo 78 lidí a dohromady v obálkách novomanželé vybrali pouze 34 tisíc korun, což vychází na ani ne pětistovku na každého. To si však nevěsta nenechala pro sebe.

Fotografie: Freepik

Novomanželka se podělila o svůj příběh na internetu

Ano, svatba je obrovský výdaj, který si nemůže dovolit každý. Všechno stojí hodně – od svatebních šatů až po místo konání. Jedním z nevěstiných snů však bylo vdát se, a to i přesto, že spolu s jejím mužem neměli moc peněz.

Neočekávala však, že se jim náklady ani z části nevrátí. „Šest tisíc? Chci si to ujasnit, je to výsměch nebo nevkusný vtip?,“ napsala rozhořčeně na fóru. Jakmile se však novomanželka podělila o svůj příběh, rozpoutala se na internetu bouře. Kolik se má dát do obálky, aby novomanželé nebyli zklamaní?

Fotografie: Pexels

Soucitných odpovědí však žena moc neobdržela a objevily se spíše komentáře typu: „Tak to jste možná měli prodávat rovnou vstupenky na tu vaší svatbu, ne?“ nebo „Dělat svatbu pro zisk je výsměch. Jak můžete svým hostům vyčítat to, kolik vám dali peněz? Myslel jsem, že zvete lidi, se kterými chcete oslavit tento významný den, ne lidi, kteří sponzorují mou akci. V jaké době to žijeme?“ Lidé se tak spíše ubírali k názoru, že každý by měl dávat tolik, kolik může, a že peníze nejsou to nejdůležitější.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]