Nevěsta vešla do kostela a držela černý předmět. Ženich si uvědomil, co nastane a začal brečet

Fotografie: Paata Vardanashvili / Creative Commons / Attribution 2.0

Tato nevěsta chtěla svému nastávajícímu vyjádřit náklonnost krásnou písní. Když kráčela kostelem k oltáři, zpívala. Do písně se zapojil i její otec.

Svatba se konala v nádherném kostele v Norsku. Svatebčané se shromáždili v předních lavicích a všichni čekali, až se otevřou dveře a vejde nevěsta. Ženich také nervózně pokukoval ke dveřím. Když se v nich objevila nevěsta zavěšená do svého otce, varhaník spustil známý svatební pochod. Ten však hrál jen chvíli.

Zvolila krásnou píseň, která je celosvětově známá

Maria Holand Tosse je profesionální zpěvačka, a tak si mohla dovolit skutečně originálním způsobem překvapit svého ženicha Ronnyho Eidviska. Když zpoza zad vytáhla mikrofon a rozezněly se první tóny známé písně, všichni ji s dojetím sledovali. You Raise Me Up je nádherná píseň, která se pro tuto příležitost skvěle hodí.

Dnes je celosvětové známá, protože ji přezpívala řada interpretů. Text k písni napsal Brendan Graham a poprvé ji hrálo hudební duo Secret garden. Nejvíce ji však proslavil americký zpěvák a skladatel Josh Groban v roce 2003, kdy se tato píseň stala velkým hitem. Pojednává o překonávání překážek a síle, kterou dává víra v Boha.

Doprovází ji živá kapela i ženský sbor

Ve videu se můžete podívat, jak tuto těžkou píseň zvládla zazpívat. Její hlas doprovází ženský sbor a skupina muzikantů. V půli písně pak přebírá mikrofon i nevěstin tatínek a doplňuje do písně vlastní slova: „A teď je čas, dávám ti svou dceru, víš, jak je to pro mě těžké, prosím, postarej se o ni.“ Ženich stojí u oltáře a těžko se brání slzám, stejně jako ostatní svatebčané.

Fotografie: Freepik

Píseň ke konci nabírá na síle, ženský sbor se přidává a kostelem zní krásné tóny této písně. Ženich si utírá slzy a přebírá od tchána svoji vyvolenou. Pak se společně obracejí k oltáři, kde mu nevěsta zazpívá poslední verš. Ženich na svou nevěstu láskyplně hledí a oba jsou připraveni ke svatebnímu obřadu. Ten už však ve videu neuvidíme.

Někteří však její počin kritizovali

Po zveřejnění záběrů z této svatby nasbíralo video statisíce zhlédnutí. Většina lidí páru samozřejmě gratuluje a chválí nevěstu za její výkon. Našlo se však i dost kritiků, kterým připadá, že nevěsta zpívá falešně a vše působí vyumělkovaně a kýčovitě. I poloprázdný kostel podle nich kazí celou atmosféru. Posuďte sami, zda se vám zdá kritika diskutujících oprávněná, nebo si nevěsta zaslouží potlesk.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*