Nostradamova předpověď na rok 2024 potvrzuje naše nejtemnější obavy

Fotografie: Depositphotos

Nostradamus byl francouzským lékařem, který ale proslul jako věštec. Jeho proroctví pro rok 2024 se podle některých již vyplnilo. Z toho, co nás čeká, běhá mráz po zádech.

Věštba a lidé, kteří se jí věnují, dokáží rozdělit společnost na dva tábory. Jeden bezmezně věří tomu, co věštec řekne, druhý je zarputilým odpůrcem a vše, co se stane, si vysvětluje racionálním způsobem. Předvídání budoucnosti je totiž něco, čemu do detailů nerozumí a tak se nám jen těžko vysvětluje, jak je možné, že někteří lidé vidí, co nás čeká. Ještě mnohem hůře se nám takovým předpovědím věří.

Kombinoval astrologii, lékařskou vědu a filozofii

I přesto, že Nostradamus žil v 16. století a i v té době si některými svými předpověďmi vysloužil pouze posměch, se v dnešní době najdou jeho zastánci a obdivovatelé. Podle nich tento muž předem předpověděl, co se stane v roce 2024, jeho věštba se dokonce již částečně naplnila. Podle webu Topky měl ale Nostradamus pro rok 2024 více věšteb než jen jednu.

Jeho předpovědi najdeme v textu Les Prophéties – Proroctví. Jedná se o verše, které jsou sice na první pohled velmi nejasné, mají ale předpovídat budoucnost lidstva. Zastánci jeho dovedností tvrdí, že se z veršů dala předem vyčíst letecká katastrofa, ke které došlo 11. září, ale i aktuální pandemie koronavirového onemocnění.

„Nový Nostradamus“ vysvětlil, proč nás v roce 2024 čeká to nejhorší

Pro rok 2024 je toho připraveno mnoho

Mez nejvýznamnější proroctví, která se týkají aktuálního roku, patří abdikace Karla III., o čemž se zmiňuje třeba deník TimesOfIndia, dále námořní bitva a také nástup nového papeže. Kromě toho ale právě letošní roku bude zlomový s ohledem na klimatické podmínky. Dojde k výraznému zhoršení, zásadnímu vlivu na civilizaci a skutečná katastrofa v podobě vyschlé země. Podle některých se jednalo o předpověď zemětřesení, které zasáhlo Japonsko.

Vzhledem k tomu, že toto Nostradamus údajně předpověděl, můžeme se letos připravit i na další velké změny, jako je změna krále na britském trůnu, který podle předpovědi abdikuje z důvodů neustálých útoků nejen na jeho osobu, ale i na jeho manželku Camilu. Nejen Nostradamus, ale i legendární Baba Vanga měla proroctví pro rok 2024, o tom jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali v nedávném článku.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]