Obnovit původní lesk dlaždic zvládnete díky tipům od zkušených hospodyněk

Fotografie: Freepik

Pokud jde o domácí práce, je tu snadná část a ostatní obtížnější. Neúnavný boj s obtížnými každodenními úkoly zahrnuje také vytírání a leštění dlaždic, které se ovšem během let ztrácí svůj původní vzhled. Pomocí jednoduchých triků můžete jeho vzhled přivést zpět, a to díky přírodním surovinám. Nic jiného, než přírodu ani doma vůbec potřebovat nebudete.

Mnoho lidí řeší tyto problémy zejména ve chvíli, kdy se přestěhují do nového bytu. Zařízení rozhodně není nové a vypadá přesně tak, jak se o něj starali předchozí obyvatelé.

Možná máte pocit, že musíte vyměnit podlahy v celém bytě či domě, ale tak to vůbec není. Stačí, když vyzkoušíte tento jednoduchý trik. Udělejte to několikrát a kladný výsledek je zaručen.

Triky jedné hospodyňky

Díky jedinému tipu a triku od Carey Barlingové získáte dlaždice jako nové. Ona se díky tomu dostala na titulky časopisů o domácnosti a její metoda proběhla celým internetem.

Proces triku je přinejmenším překvapivý, protože nebudete potřebovat žádné průmyslové přísady. Žena zveřejnila svůj návod na facebookové skupině s názvem Mums Who Clean a příspěvek se okamžitě stal hitem.

Fotografie: Pixabay

Keramické dlaždice v koupelně jsou zatěžovány nejvíce, protože je ničí všudypřítomná vlhkost, denní používání a neustálé mytí průmyslovému prostředky. Ale nebojte, už si nebudete muset nikdy trhat vlasy kvůli tomu, že dlažba nevypadá jako nová. Stačí, když se budete řídit postupem této ženy, matky a hospodyně, která ho ochotně sdílela s celým světem.

Pouze přírodní ingredience!

Aby bylo možné vyčistit dlaždice, musíte si připravit jen pár základních surovin. K leštění dlaždic žena použila horkou vodu, mýdlo, cukr a běžný čisticí prostředek. Stačí jen pár chvilek a uvidíte neuvěřitelné výsledky.

Plusem je, že správným vyčištěním podlahy můžete ušetřit spoustu času, které můžete věnovat své rodině místo toho, abyste ho trávili úklidem.

Fotografie: Freepik

Další tip je určen myčce na nádobí

Další řešení domácnosti ohromilo uživatele sociálních sítí. Jedná se o techniku, která umožňuje, aby se plastové kantýny během mytí nepřevrhly a neskončily naplněné vodou.

Tak se samozřejmě neumyjí a musíte to poté dělat ručně. Klíč je přitom docela jednoduchý. Můžete si díky tomu ušetřit spoustu práce a času, který byste zbytečně trávili opakovaným mytím nádobí.

Fotografie: Pixabay

Klíčem je instalace stojanů, které udrží vaše plastové nádoby, a máte to! Během mytí tak zůstanou naplocho, jak je radí Dailymail. Trik zveřejněný na fóru Reddit zasáhl internet díky důmyslné technice, která brání převrácení na dno.

Komentáře po zveřejnění triku na sebe nenechaly čekat. „To je báječný nápad.“ napsal jeden z uživatelů. Na tento trik je zapotřebí si zvyknout, abyste tam stojan nezapomínali dávat. Naučit to můžete i své děti, které si tak vštípí nový, pozitivní zvyk.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]