Obrázek, který dcera nakreslila ve škole, poslal otce v Rusku do domácího vězení

holčička maluje obrázek
Fotografie: Pixabay

Začalo to nevinnou kresbou 13leté dívky. Ta ve škole nakreslila protiválečný obrázek. Skončilo to uvězněním jejího otce a ona sama je nyní v ústavu.

Neuvěřitelné. Představte si, že se zmíníte o tom, že válka není dobrá věc. Názor, který sdílí mnoho lidí, však v současném Rusku trpěn rozhodně není. Odvážný muž možná ani sám nečekal, jak dopadne, když se na sociálních sítích vyjádřil k obrázku, který jeho dcera nakreslila. „Všímavý“ třídní učitel nahlásil jeho chování sociální pracovnici, jež musela začít jednat.

Nedržela se zadání výtvarného úkolu

Masha Moskalyová je obyčejná 13letá dívka, která chodí do šesté třídy základní školy ve městě Jefremov v Tulské oblasti. V březnu loňského roku dostali žáci v hodině výtvarné výchovy zadání, aby nakreslili obrázek na podporu ruské armády bojující na Ukrajině. Masha však kresbu pojala po svém a jasně na ní vyjádřila, že válka se jí nelíbí.

Na obrázku je na jedné straně ukrajinská vlajka, u níž stojí maminka s malým dítětem. Na druhé straně je ruská vlajka a několik raket, které míří na ukrajinskou stranu. Ukrajinská vlajka je opatřena nápisem „Sláva Ukrajině“ a na té ruské je „Ne, válce“. Co by možná učitel ještě ponechal bez povšimnutí, už neplatilo v případě jejího otce, jenž kresbu své dcery na sociálních sítích okomentoval a také vyjádřil svůj pacifistický postoj.

Třídní učitel si nic nenechal pro sebe

Třídní učitel vše oznámil sociální pracovnici základní školy a ta šla vše oznámit řediteli. Ten poté kontaktoval policii, a tak se začal neuvěřitelný příběh, který ještě neskončil. Čtyřiapadesátiletý Alexej Moskalyov byl poslán do domácího vězení a jeho dceru Mashu, jíž je jediným opatrovníkem, dočasně umístili do dětského domova. Co mělo být původně řešeno jako přestupek, bylo překvalifikováno na trestný čin a Alexej byl obviněn z „diskreditace armády“.

Hrozí mu tak 3 roky vězení a jeho dceři několikaletý pobyt v dětském domově. Soud začal 27. března a zatím se neví, jak vše nakonec dopadne. Lidé z Jefremova jsou celou událostí šokováni. Objevila se i petice požadující to, aby se Masha mola vrátit domů ke svému otci. Lidé se však také bojí a málokdo je ochotný nahlas vystoupit na Alexejovou podporu.

Ve městě panuje pochmurná atmosféra

Radní města, Olga Podolská, řekla, že ve městě panuje pochmurná atmosféra. Ta je ještě umocněna záhadnými výbuchy, ke kterým tu v poslední době dochází. Obyvatelé nechápou, co se děje, ale mají strach vyjít do ulic. Snad se obhájci Alexeje Moskalyova podaří soud obměkčit a bude zproštěn těchto vážných obvinění. Už tak se se svojí dcerou neviděli dlouhou dobu.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]