Octomilky spolehlivě zachytí pasti nejen z papírové utěrky

Octomilky jsou nepříjemným hmyzem v každé domácnosti. Ukážeme vám, jak často marný boj vyhrát. A to velmi jednoduše. Zapomeňte na to, že je budete mlátit novinami a časopisy, nebo že budete kupovat drahé spreje plné chemie. To, co na ně platí nejvíce, máte obvykle u sebe doma.

Nahnilé ovoce a trychtýř

První metoda je spojena s použitím nahnilého ovoce, které poslouží jako návnada. To dejte na dno sklenice, vezměte papírovou utěrku a z té vytvořte trychtýř. Velikost otvoru by měla odpovídat velikosti octomilek. Trychtýř nasaďte na sklenici a dejte na místo, kde se tento hmyz zdržuje. Skrz otvor se dostanou k návnadě v podobě ovoce, ale trefit tuto díru při cestě zpět již nedokážou. Jednoduché.

Červené víno a folie

Druhá metoda je založena na použití červeného vína. I to octomilky milují. Nalijte ho trochu do sklenice a její horní část překryjte napnutou potravinovou folií. Následně vezměte párátko a udělejte do ní několik děr. Těmi se hmyz dostane k vínu, ale už se stejně jako v předchozím případě nedostane zpět. Jakmile je octomilek ve sklenici dost, přeneste ji ven a zde, daleko od domu ji otevřete.

Jablečný ocet

Pokračujte ve čtení článku na další stránce