Nejlepším repelentem je obyčejný citron v kombinaci se skořicí

Nač kupovat drahý repelent, když dokáže hmyz odpudit i obyčejný citron. Ten ukazuje, že to jde i bez chemie. A samozřejmě také s jistotou, že takový boj proti nezvaným hostům bude stát jenom pár korun. Pokud vás zajímá, jak se dá obyčejný citron použít jako repelent, podívejte se na několik osvědčených tipů společně s námi.

Komáři jako velký problém

Hlavně v létě jsou komáři velkým problémem. Nejenom, že nás obtěžují, ale oni nám také pijí krev. A to doslova. Ideální je proto eliminovat jejich výskyt. Jinak mohou narušit váš odpočinek, budou otravnými hosty na grilovací party, způsobí vám nepříjemné poranění kůže v podobě pupínků, stejně jako nelze zapomínat ani na to, že vás mohou budit během spánku.

Na chemii zapomeňte

V obchodech není repelent nic nedostupného. Často má však jeden velký problém. A to takový, že je drahý a že je plný chemie. Navíc jeho vůně není nijak příjemná, což může být další negativum. I proto lidé raději hledají něco, co je levnější, co je příjemnější a co lépe funguje. O co jde? Pomůže obyčejný citron a také trocha skořice. Nic víc k odpuzení komárů třeba není.

Dejte ho do trouby

Jak zajistit to, aby vás komáři neotravovali ve vašem bytě? Dát citron do trouby je jednodušší než používat jakýkoliv repelent. Vezměte obyčejný citron rozpulte ho na polovinu a potom ho lehce posypte trochou skořice.

Potom obě poloviny položte na rošt trouby. Tu následně zapněte, ale nezavírejte dvířka. Troubu nechte běžet asi 5 minut a potom vypněte. I po tom musí být dvířka otevřená. Díky tomuto postupu aktivujete vůni citronu a díky proudění vzduchu ji snadno dostanete do celého vašeho bytu. A protože ji komáři nemají příliš v lásce, nemusíte se žádného z nich bát. Navíc citron a skořice nám lidem skvěle voní, což znamená, že můžete tuto metodu použít i jako zajímavou formu aromaterapie.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]