S vyčištěním žehličky pomohou i staré noviny. Důležitý je správný postup

Nevíte, jak na vyčištění žehličky a říkáte si, že bude nejlepší ji vyhodit a koupit si novou? Určitě to nedělejte. My vám poradíme osvědčené způsoby. Najednou bude žehlící plocha opět jako nová, určená k dokonalému vyžehlení jakéhokoliv oblečení. A co budete potřebovat?

Noviny a sůl

Jeden z velmi jednoduchých způsobů, který je založený na použití novin a soli. Tato kombinace je při vyčištění žehličky osvědčeným postupem. Stačí plochu žehličky posolit, nechat sůl chvíli působit a potom ji začít čistit pomocí zmačkaných novin. Pro lepší efekt se doporučuje použít takzvanou hrubozrnnou sůl, která pro svou strukturu lépe odstraní jakékoliv spáleniny.

Ocet

Není jenom na vaření a dochucování, jelikož je vhodný i na čištění žehličky. Postup je velice jednoduchý, protože stačí jenom měkký hadřík, který namočíte do trochu octa. Tím potom plochu žehličky otíráte a následně budete jenom zírat, jak nečistoty, včetně těch připálených mizí. Pokud nemáte klasický lihový ocet, dá se jako alternativa použít také varianta octa bílého, nebo jablečného. Ten však nemusí mít takovou sílu.

Jedlá soda

Třetím pomocníkem na vyčištění žehličky je jedlá soda. Ne samotná, protože je třeba ji smíchat s octem v poměru 1:1 a dále přidat i stejný poměr destilované vody. Danou směs zahřejte, naneste na měkkou houbičku a pusťte se do čištění plochy žehličky. I tato metoda ukáže, jak je účinná. Jde o kombinaci mechanického čištění a silných účinných látek v jedlé sodě.

Metody lze kombinovat

Na těchto metodách je unikátní i to, že mohou být kombinovatelné. Možné je třeba vytvořit i pastu z jedlé sody, vody a soli, nebo je možné smíchat sůl se sodou a potom čistit nasucho pomocí novin. Stejně tak je možné vyrobit pastu i ze sody a octa, nebo zkusit další kombinace. Všechny by měly vést k tomu, že bude vaše žehlička doslova jako nová.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]