Ucpaný odpad lze uvolnit za pár minut. Stačí použít ocet o vysavač

Ucpané odpady jsou velký problém. Jak je uvolnit bez chemie? Díky tomuto postupu klidně postačí také běžný vysavač. Není však jediným pomocníkem. Společně se podíváme i na několik dalších. Díky tomu bude voda v koupelně i v kuchyni odtékat bez problémů tak, jak má. Co pomáhá nejvíce?

Jedlá soda a ocet

Populární a známá kombinace. Nejprve vezměte jedlou sodu a půl sáčku nasypte do odpadu. Potom zalijte 100 mililitry nejlépe teplého octu. Vznikne výrazná chemická reakce, která pomůže uvolnit i ucpané odpady. Poté nechte pár desítek minut působit a následně propláchněte horkou vodou.

Zvon

Druhá populární metoda, kterou zná také téměř každý. Jestliže máte doma zvon, tak ucpané odpady vyřešíte celkem snadno a také celkem jednoduše. Stačí ho přiložit a poté několika pohyby vytvářet tlak, který povede k uvolnění.

Vysavač

A jsme u ony netradiční metody. Ta je založena na tom, že hubici vysavače omotáte hadříkem, který poslouží jako těsnění. Potom ústí hadice nasaďte na odpad a vysavač zapněte. Nechte ho sát asi 3 minuty, což by mělo vést k uvolnění ucpaného odpadu.

Hadice od sprchy

Další metoda založená na tlaku. Tentokrát na opačném. Použijte hadici od sprchy, na které také vytvořte těsnění z hadříku. Nastrčte na odtok a pusťte vodu. Její tlak by měl pomoci uvolnit nečistoty a ty následně odtečou pryč do kanalizace. Hadici doporučujeme přidržovat, aby náhodou nevznikla další pohroma. A jak využít tuto metodu v kuchyni? Odmontujte hadici v koupelně a připojte ji na běžnou baterii.

Sůl

Nejenom na vaření, ale i na ucpané odpady je dobrým pomocníkem. Základem je sklenice vody, ve které rozmícháte jedlou sodu a sůl v poměru 2 ku 1. Jakmile je tento roztok hotový, ohřejte ho a potom ho nalijte do odpadu. Zde nechte působit nejméně několik desítek minut a potom odpad propláchněte horkou vodou. Měl by být uvolněný.