Nečekané odhalení 5 let po smrti Karla Gotta: Policie touto informací zaskočila i manželku Ivanu

Fotografie: David Sedlecký / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Policie vstoupila do dědického řízení po zesnulém Karlu Gottovi. Vyšlo na povrch, že vlastnil dvě zbraně, o nichž jeho manželka neměla tušení.

Po pěti letech od úmrtí slavného zpěváka se uzavírá také příběh zvláštní položky, která se ocitla na seznamu v dědickém řízení. Jen málokdo věděl, že Karel Gott vlastní dvě funkční zbraně. Jak uvádí TN, i jeho manželka se tuto skutečnost dozvěděla právě až v probíhajícím dědickém řízení a zbraně doma opravdu našla. Nesplnila však podmínky, aby je mohla zdědit, a tak propadly státu.

Policie přišla s informací o existenci dvou zbraní

Až pět let po smrti Karla Gotta se uzavírá osud jedné položky ze seznamu dědictví. Zpěvák byl totiž za svého života držitelem hned dvou zbraní. Měl zbrojní průkaz a obě zbraně legálně vlastnil. O jejich existenci však jeho manželka Ivana Gottová neměla nejmenší tušení. Dozvěděla se o nich až v rámci dědického řízení.

Tehdy do řízení vstoupila Policie ČR s informací o existenci těchto dvou zbraní. Podle jejího blízkého okolí ji toto zjištění nemile překvapilo. Kufřík se zbraní poté našla doma a předala policii. Od té doby zůstávaly obě zbraně uzamčené v policejním trezoru. A to až do začátku letošního roku, kdy propadly státu.

Ivana Gottová naštvala Karlovy fanoušky. Nesplní slib, o kterém sní veřejnost už dlouhé roky

Nesplnila zákonné nároky, aby mohla dědit

„Tímto sděluji, že zemřelý pan Karel Gott byl držitelem zbrojního průkazu a vlastnil níže uvedené zbraně – samonabíjecí pistoli a revolver Astra,“ cituje deník Aha! prohlášení vrchní inspektorky Policie ČR Markéty Bernklauové z roku 2019. Součástí zbraně byl rovněž zásobník a čištění v černém pouzdře a 23 nábojů ráže 6,35 Browning. Paní Gottová si však zbraně ponechat nemohla.

terče
Fotografie: Freepik

Zbraně si nakonec převzal stát, protože Ivana Gottová nevlastnila zbrojní průkaz a jeho pořízení ani neplánovala. Podle zákona musí mít u nás držitel zbraně vystavený platný zbrojní průkaz. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali, že Ivana Gottová nesplní slib, o kterém sní veřejnost už dlouhé roky. Vila Bertramka se veřejnosti otevře až příští rok.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*