Okradený důchodce chtěl za každou cenu získat zpět své peníze. Dostupné video ukazuje jeho zoufalý čin, který ho mohl stát život

Fotografie: Depositphotos

Tento okradený důchodce ze sousedního Polska se svých peněz jen tak vzdát nechtěl. Podívejte se na záběry, které připomínají spíše akční film.

Nedávno se v polském městě Ostrów Wielkopolskyj odehrála situace, která zahýbala celým internetem. Senior si chtěl pouze vybrat hotovost z bankomatu, když se však vrátil ke svému autu, čekali na něj zloději, kteří ho předtím sledovali. Čtyřiasedmdesátiletý muž se však rozhodl, že své peníze získá zpět za každou cenu. Skočil proto na kapotu zlodějského auta a držel se, co to jen šlo. Ačkoliv záběry vypadají nebezpečně a připomínají spíše akční film, důchodci se naštěstí nic nestalo.

Policie pátrá po pachatelích

Důchodce si v bance vybral v přepočtu několik desítek tisíc korun. Nečekal však, že na něj čekají zloději, kteří si akci pečlivě naplánovali. Poté, co nastoupil do auta, zloději přijeli a batoh, kam své peníze naskládal, bez váhání sebrali. „Peníze schoval do batohu a dal je do svého vozidla. Když nastoupil do auta, zastavilo další auto. Pravděpodobně to byli tři muži, kteří batoh ukradli z auta oběti,“ vysvětlil v rozhovoru pro polskou televizi TVN24 mluvčí ostrowské policie Małgorzata Michaś.

Fotografie: Pixabay

Senior nehodlal bezmocně přihlížet, jak auto s jeho penězi odjíždí, a tak skočil na jeho kapotu. Vše bylo zaznamenáno na bezpečnostní kamery a video se následně dostalo i na internet.

Na záběrech je vidět, že když zloději viděli, co důchodce dělá, vyhodili ukradený batoh z okna a nechali v něm v přepočtu pouze pár tisíci korun a jeho doklady. Policie z Ostrówa Wielkopolského nyní pátrá po mužích, kteří se této trestné činnosti dopustili, aby je mohli řádně potrestat.

Fotografie: Freepik

Záběry, které vypadají jako z akčního filmu

„Zajistili jsme záznamy z bezpečnostních kamer, ale hledáme další stopy, které by nás k pachatelům mohli dovést. Víme také registrační číslo vozu, a proto nyní děláme vše, abychom zloděje identifikovali a zadrželi,“ informuje Małgorzata Michaś v rozhovoru pro polskou televizi TVN24. Podívejte se tak na tyto záběry a posuďte sami, zda vám nepřipomínají spíše akční film. Zažili jste někdy něco takového na vlastní oči?

Zdroj: TVN24